Eden Esports i Fantasyexpo tworzą nowy cykl turniejów – European Development Championship

0
33
european development championship
european development championship
European Development Championship to nowy cykl turniejów skierowany do wszystkich drużyn regionu europejskiego. Łączna pula nagród wszystkich pięciu sezonów wyniesie $150.000.

EDC (European Development Championship) to seria turniejów online organizowana przez Eden Esports oraz agencję gamingową Fantasyexpo. W pierwszej edycji tego wydarzenia zorganizowane zostanie pięć turniejów, których łączna pula nagród wynosi $150.000. 

W każdym sezonie wystąpi szesnaście drużyn. Organizatorzy chcąc trafić do jak najszerszego grona widzów zdecydowali się zastosować innowacyjny system zaproszeń. Podmioty z różnych regionów wykupując prawa do transmisji wydarzenia, uzyskują również prawo do slotów w rozgrywkach i według własnych preferencji mogą zaprosić wybrane drużyny lub przeprowadzić turniej kwalifikacyjny we własnym zakresie. Rozwiązanie to ma wspomóc lokalne transmisje w poszczególnych regionach, dzięki widzom chcącym śledzić reprezentantów swojego kraju.

Rozgrywki na taką skalę to jeden z największych projektów esportowych w rękach firmy Fantasyexpo. Niezmiernie się cieszę, że dotychczas zebrane doświadczenia, ponownie zaowocowały pozwalając nam stworzyć wydarzenie dla zespołów z Europy i regionu CIS. Gwarantuję, że zespół Fantasyexpo przy współpracy z Eden Esports dołoży wszelkich starań aby zadowolić widzów śledzących European Development Championship.

 – Krzysztof Stypułkowski, CO Founder Fantasyexpo

Organizacja European Development Championship jest konsekwencją długiej dominacji wielu krajów z najsilniejszymi drużynami, co sprawia, że ​​kibice z wielu krajów nie mają możliwości regularnego śledzenia swoich lokalnych drużyn w regularnych rozgrywkach.

Wierzymy, że dzięki współpracy partnerskiej oraz dedykowanym slotom zmienimy na lepsze sytuację regionalnych reprezentacji.

  — Sergey Bidzan, CEO of Eden Esports

Każdy sezon European Development Championship zostanie poprzedzony rozgrywkami o Dziką Kartę. Cztery drużyny awansują do nich dzięki otwartym kwalifikacjom, zaś organizatorzy i podmioty partnerskie zapełnią dwanaście pozostałych miejsc. Dwie najlepsze drużyny  z Dzikiej Karty awansują do głównego turnieju.

Pierwszy sezon European Development Championship rozpocznie się 30 listopada. Otwarte kwalifikacje zaplanowane są na 14-15 oraz 21-22 listopada, zaś Dzika Karta rozegrana zostanie 27-29 listopada.

Zwycięzcy każdego sezonu oprócz nagrody pieniężnej otrzymają możliwość odbycia bootcampu w pięciogwiazdkowym hotelu InterContinental na Malcie. Dystrybucja nagród wygląda następująco:

  • miejsce – $17.500 + bootcamp
  • miejsce – $7.500
  • 3-4. miejsce – $2.500

Drużyny, które wystąpią w danym sezonie European Development Championship będą ogłaszane bezpośrednio przed każdą fazą – Dziką Kartą oraz Main Championship.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułJaskrawa przyszłość esportu i gamingu – ESL celebruje 20 lat istnienia
Następny artykułRyzen 9 5950X trafia oficjalnie do sprzedaży
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.