Wisła All in! Games Kraków poznała rywala w fazie Play-In Intel Extreme Masters Katowice 2021

0
96
Wisła All in! Games Kraków
Fot. facebook.com/WislaGames
Choć do głównego turnieju Intel Extreme Masters Katowice 2021 jest jeszcze trochę czasu, to wczoraj poznaliśmy pary pierwszej rundy kwalifikacji Play-In, w którym zagra jedyny polski zespół – Wisła All in! Games Kraków. Wcześniej pojawiła się również informacja o tym, że turniej w Katowicach odbędzie się bez udziału publiczności. Następnie organizatorzy poinformowali, że tegoroczny Intel Extreme Masters Katowice 2021 zostanie rozegrany jako turniej online. 

Wisła All in! Games Kraków poznała rywala pierwszej rundy

Podczas turnieju będziemy mogli oglądać zmagania aż 24 zespołów z całego świata, ale 16 z nich rozpocznie rywalizację na etapie kwalifikacji, w których zagra zespół Grzegorza “Szpero” Dziamałka. Z kim zagrają Polacy? Pierwszym rywalem polskiej formacji będzie rosyjskie Virtus.pro, które na cs_summit 7 wygrało pięć meczów z rzędu, nie przegrywając nawet jednej mapy. Zapewne wiele osób zastanawia się nad tym, czy Grzegorz “jedqr” Jędras i jego koledzy poradzą sobie już w pierwszym meczu, ale patrząc na to, że “Virtusi” są w doskonałej formie, co zresztą zaprezentowali nie tylko podczas tego turnieju, ale chociażby na DreamHack Open January 2021, w którym na pięć rozegranych meczów, przegrali tylko jeden. 

To nie jest tak, że przegrasz i odpadasz z dalej rywalizacji, bo tutaj mecze zostaną rozegrane w drabince podwójnej eliminacji. A co to oznacza? Wygrasz dwa mecze – przechodzisz do następnej fazy. Przegrasz dwa mecze – odpadasz. 

Oprócz meczu polskich zawodników, ciekawie będzie na pewno w meczu pomiędzy BIG Clan oraz Movistar Riders. Warto tutaj także dodać, że obecnie w drugiej z wymienionych zespołów gra były reprezentant niemieckiego BIG – Owen “smooya” Butterfield. Kolejny mecz, który warto będzie oglądać to rywalizacja pomiędzy Team Liquid oraz MIBR, czyli rywalizacja Gabriela “FalleNa” Toledo z byłym pracodawcą. 

Intel Extreme Masters Katowice 2021
Fot. twitter.com/IEM

Intel Extreme Masters Katowice 2021 odbędzie się w dniach 16-28.02.2021. Łączna pula nagród katowickiego turnieju wyniesie milion dolarów. Początkowo organizatorzy chcieli, aby wszystko odbywało się w jednym ze studiów ESL w Europie, natomiast z uwagi na sytuację pandemiczną zdecydowano o meczach w formie online. Transmisja z polskim komentarzem będzie dostępna na kanale ESL_CSGO_PL.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDebiuty podczas BLAST Premier: Spring Groups 2021
Następny artykułBLAST Premier: Spring Groups 2021 z polską transmisją
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.