Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwszej odsłony Diablo, Blizzard postanowił wypuścić dwie pierwsze części strategii Warcraft w wersji bez zabezpieczeń DRM na platformie GOG.

Pierwsze dwie odsłony klasycznych Warcraftów już wcześniej były zapowiedziane jako kolejne tytuły, które znajdą swoje miejsce w obszernej bazie wiekowych gier sprzedawanych na platformie GOG. Wszystko za sprawą blisko trzydziestu tysięcy fanów, którzy postanowili zagłosować na te dwie pozycje w ramach prowadzonej przez serwis “Listy życzeń społeczności”. I ostatecznie doczekaliśmy się tej niewątpliwie historycznej chwili, w której kolejne stare tytuły po blisko kilkunastu latach powróciły do oficjalnej sprzedaży.

Warcraft 1 - Ludzie
Warcraft 1 – Ludzie

Warcraft: Orcs and Humans wydany został pierwotnie w 1994 roku na komputery z obsługą systemu DOS. W zamierzeniu twórców była to dość prosta strategia, w której mogliśmy pokierować jedną z dwóch ras: wchodzącymi w skład Przymierza ludźmi lub krwiożerczą Hordą orków. Warcraft 1 pozwalał graczom poznać na własnej skórze wydarzenia określone później przez fanów jako Pierwsza Inwazja na Azeroth. W przypadku wersji dostępnej na platformie GOG, gra została dostosowana do najnowszych systemów operacyjnych przy pomocy oprogramowania DOSBox. Dzięki ciężkiej pracy właścicieli tej platformy, możliwa jest również rozgrywka po sieci.

Warcraft 2 - Orkowie
Warcraft 2 – Orkowie

Warcraft II Battle.net Edition to pozycja już nieco młodsza, bo z 1999 roku (podstawowa wersja gry jednak datowana jest na 1996 rok). W praktyce druga część Wojennego Rzemiosła oferuje bardzo podobną formułę rozgrywki co pierwsza odsłona serii. Tutaj jednak arsenał obu frakcji poszerzono o okręty czy jednostki latające. Dodatkową innowacją było wprowadzenie usługi Battle.Net, w której mieliśmy okazję zmierzyć się z żywymi przeciwnikami, korzystając z dobrodziejstwa internetu. W przypadku wersji oferowanej przez GOGa mamy dwie opcje do wyboru: rozgrywkę w oryginalnego Warcrafta 2 obsługującego Battle.Net lub wypróbowanie odpowiednio zmodyfikowanej wersji gry, obsługującej wyższe rozdzielczości pulpitu.

Warcraft 2 - okręty Orków
Warcraft 2 – okręty Orków

Warcraft jest dostępny do kupienia już teraz na platformie GOG w formie paczki dwóch gier lub oddzielnie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOGOG
Poprzedni artykułChipsety X570 w drodze. ASUS planuje płytę ROG Crosshair VIII Impact
Następny artykułThe Lord of the Rings – Gollum – powstaje nowa gra z uniwersum Śródziemia

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj