fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyVRMark - benchmark do testowania wydajności w wirtualnej rzeczywistości

VRMark – benchmark do testowania wydajności w wirtualnej rzeczywistości

Fińska firma Futuremark udostępniła kolejny benchmark o nazwie VRMark. Ma on na celu dokładne sprawdzenie, czy nasz sprzęt komputerowy nadaje się do grania w wirtualnej rzeczywistości. Wynik powie nam, czy możemy używać okularów Oculus Rift lub HTC Vive. Dostępne są aktualnie trzy wersje: VRMark Basic Edition, VRMark Advanced Edition i VRMark Professional Edition. Pierwsza z nich jest całkowicie darmowa.

Druga kosztuje 19.99 dolarów, natomiast trzecia wymaga już kontaktu z producentem. Poszczególne edycje można pobrać ze strony producenta lub przy pomocy platformy Steam.

VRMark posiada dwa wbudowane testy: Orange Room oraz Blue Room. W pierwszym teście trzeba zdobyć minimum 3716 punktów, aby spełnić minimalne wymagania do grania w wirtualnej rzeczywistości. Rekomendowany wynik to 5000 punktów i znak że nasz sprzęt jest gotowy na płynną rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości.

Blue Room jest już o wiele bardziej wymagający i przeznaczony dla naprawdę mocnych konfiguracji sprzętowych. Ma on sprawdzić, czy maszyna poradzi sobie z obsługą okularów wirtualnej rzeczywistości następnej generacji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać