Strona głównaPcMod.plNewsyPierwsze testy kart graficznych AMD Radeon w VRMark Cyan Room

Pierwsze testy kart graficznych AMD Radeon w VRMark Cyan Room

Kilka dni temu firma Futuremark udostępniła nowe środowisko testowe dla swojego programu VRMark – moduł Cyan Room. Program przygotowano z myślą o wirtualnej rzeczywistości, z wykorzystaniem jedynie interfejsu DirectX 12. Firma AMD przeprowadziła kilka testów w warunkach laboratoryjnych. Wyniki okazują się nadzwyczaj zaskakujące.

Pierwsze testy kart graficznych AMD Radeon w VRMark Cyan Room 1

Jak widać na powyższym wykresie karty graficzne Radeon RX Vega 64, RX Vega 56 i RX 580 uzyskały przewagę nad swoimi odpowiednikami w danej grupie cenowej. Dziwi bardzo brak modelu GeForce GTX 1080 Ti, który mógłby zagrozić dwóm najwyższym modelom.

Pierwsze testy kart graficznych AMD Radeon w VRMark Cyan Room 2

Czekamy teraz na odpowiedź NVIDII w tej kwestii, ponieważ może to być wina sterowników graficznych. Warto by było zobaczyć testy wykonane przez niezależne redakcje.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać