THQ Nordic zaprezentowało zwiastun demo gry Gothic. Jest to remake słynnego tytułu wydanego w 2001 roku pod tą samą nazwą. Oryginał został stworzony przez niemieckie studio Piranha Bytes i stał się kultową już grą. Remake został odświeżony pod względem graficznym, co widać w załączonym poniżej filmie. Prócz tego twórcy wspomnieli także o zmienionej mechanice rozgrywki, co powinno ucieszyć sporo osób.

Gothic według wielu graczy jest jedną z najtrudniejszych gier w początkowej fazie rozgrywki. Tutaj może nas zabić dosłownie wszystko żywe, co spotkamy na swojej drodze. Do tego mechanika rozgrywki wcale nie ułatwiała zadania, a wręcz wymagała od gracza nauczenia się zasad działania.

Nowa odsłona ma diametralnie zmienić podejście, aczkolwiek poziom trudności świata zostanie zachowany. THQ Nordic zbiera obecnie opinie graczy na platformie Steam. Jak napisali:

Wasze komentarze są kluczowe do tego, by zamienić Gothica w nowoczesną grę. Z tego względu, aby wynagrodzić waszą lojalność, Gothic – Playable Teaser jest zupełnie darmowy dla wszystkich fanów, którzy posiadają jakikolwiek tytuł z sagi Gothic lub inny tytuł wyprodukowany przez Piranha Bytes!

Fabuła Gothic toczy się w fantastycznym świecie, głównie na terenie Królestwa Martyny. W tym czasie zostało ono najechane przez hordę orków. Król Rhobar II potrzebuje dużych ilości magicznej rudy, aby wykuwać potężne bronie. W tym celu wykorzystuje wszystkich dostępnych więźniów do pracy w kopalniach Khorinis. Aby uniemożliwić im ucieczkę, monarcha prosi swoich najlepszych magów o stworzenie magicznej bariery. Jednak coś idzie nie tak. Magia wymyka się spod kontroli, a bunt zamienia kopalnie w dzikie terytorium kontrolowane przez najbrutalniejszych z więźniów.

Zmusza to Króla do negocjacji z więźniami i spełniania ich żądań, w zamian za rudę. W tym samym czasie pojawia się nieznany więzień o przydomku Bezimienny.

Poniżej można zobaczyć porównanie graficzne.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOsteampowered.com
Poprzedni artykułWindows 7 straci wsparcie techniczne 14 stycznia 2020 roku
Następny artykułResident Evil 3 Remake zapowiedziany. Porównanie grafiki z oryginałem
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.