Strona głównaPcMod.plNewsyTechniki VRWorks obsługiwane przez Unreal Engine 4.16 i Unity 2017.1

Techniki VRWorks obsługiwane przez Unreal Engine 4.16 i Unity 2017.1

NVIDIA opublikowała nową wersję bibliotek VRWorks dla Unreal Engine 4.16. Dzięki temu programiści korzystający z tego silnika mogą łatwo korzystać z takich funkcji jak Lens Matched Shading (LMS), Single Pass Stereo (SPS), VR SLI czy Multi-res Shading (MRS). Funkcja Lens Matched Shading wykorzystuje sprzętowe funkcje kart graficznych z architekturą NVIDIA Pascal.

Ma to poprawić cieniowanie, optymalizację renderowanego obrazu oraz zapewnić optymalną wydajność buforu wyświetlanych ramek. Single Pass Stereo to kolejna funkcja dostępna w architekturze Pascal. Redukuje ona szerokość pasma geometrycznego o blisko 50%, uwalniając cenne zasoby, aby sprostać bardziej złożonym scenom.

VR SLI umożliwia programistom wykorzystanie systemów złożonych z wielu kart graficznych do osiągnięcia najwyższej wydajności.

Techniki NVIDIA VRWorks, w tym MRS, SPS, LMS oraz VR SLI, są już dostępne dla wszystkich programistów korzystających z opublikowanego w tym tygodniu silnika Unity 2017.1. Unity 2017.1 zawiera nowe rozszerzenia, które umożliwiają wykorzystanie wtyczki (plugin) VRWorks. Wtyczka VRWorks jest dostępna poprzez Unity Asset Store.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać