Team Envy przegrywa drugie spotkanie na Flashpoint 2

0
82
michu virtuspro iemkatowice 730x380
michu virtuspro iemkatowice 730x380
Raczkujący po powrocie na scenę nowy skład Team Envy po raz kolejny musiał uznać wyższość rywala. Tym razem lepsze okazało się brazylijskie MIBR. Porażka bardzo komplikuje dalsze szanse na walkę o realne cele w Flashpoint 2.

Progres jest widoczny, ale to za mało

To nie był zły mecz w wykonaniu zespołu amerykańskiej organizacji. Przeciwnik również był w zasięgu ich możliwości. Oba zespoły miały świadomość, że stawka serii jest naprawdę wysoka, po potknięciach w inauguracyjnych meczach (Envy z Fore, Mibr z BIG). Kolejne powinięcie nogi wiązało się z konsekwencja spadku do drabinki “ostatniej szansy”.

Starcie rozpoczął wybrany przez Brazylijczyków Nuke. Pierwsza połowa wypadła względnie solidnie dla broniącego się Envy chociaż kilka punktów oddali zbyt łatwo. Zemściło się to po zmianie stron, kiedy to Mibr zdominowało mapę. Bardzo solidnie spisywali się trk i vsm, w Envy błyszczał MICHU (26 fragów). Mówiąc wprost- wygrała lepsza gra taktyczna jednej z drużyn, a brazylijski skład udowodnił dobre dopracowanie wybranej mapy.

Na Overpassie wybranym przez Envy po raz kolejny międzynarodowy mix wygrał pierwszą połowę. W drugiej jednak to Brazylijczycy wyglądali na zespół pewnie dążący po zwycięstwo. W kluczowym momencie zaczęli popełniać dość proste błędy, zbyt łatwo oddając inicjatywę i otwierające zabójstwa terrorystom. Zemściło się to poprzez zgarnięcie punktu przez Envy po bardzo bliskim 16-14.

Ostateczną weryfikacją było Inferno- mapa idealna dla schematu z dwoma snajperkami po ct. Tak właśnie grali Brazylijczycy (jak pozwalała im ekonomia). Pierwsza część była bardzo chaotyczna, kilkukrotnie inicjatywa przechodziła ze strony na stronę co skończyło się wynikiem 8-7 na rzecz strony broniącej. Po zamianie ról mecz stał się jednak niestety bardzo jednostronny, Mibr zagrało świetne terro, a Envy zgarnęło już tylko dwie rundy.

Nieudane dla mecze na Flashpoint 2. Nad czym Envy musi popracować?

Nowem składowi brakuje na razie symbiozy. Indywidualnie nie da się wygrać każdej mapy, a momentami sytuacja wygląda jakby każdy skrobał rzepkę sobie. Warto popracować nad polepszeniem map poola. Oczywiście, wiele aspektów zapewne przyjdzie z czasem, a jak na pierwszy prawdziwy sprawdzian Envy wypada naprawdę nieźle, lecz wciąż to za mało by dorównać czołówce.

http://https://www.facebook.com/michucsgo/photos/a.1490619967865959/2640598152868129/

Flashpoint 2: Envy 1-2 MIBR 

Nuke (pick MIBR):12-16

Overpass (pick Envy):16-14

Inferno (decider):9-16

MVP: kNgV (75:50; rating: 1,42)

Więcej informacji o całym turnieju Flashpoint 2 na oficjalnej stronie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPoznaliśmy wszystkie zespoły, które zagrają na BLAST Premier Fall Showdown 2020
Następny artykułTorbjørn „mithR” Nyborg nowym trenerem mousesports