TEAMGROUP, znany dostawca pamięci, zaprezentował podczas TEAMGROUP Online Launch Event 2021 nowe pamięci RAM – T-FORCE VULCAN DDR5 GAMING MEMORY. Zostały one zaprojektowane z myślą o podkręcaniu. Skierowane są do entuzjastów gier, jak i overclockingu na całym świecie. Producent zadbał o efektowny wygląd oraz dobry rozpraszacz ciepła.

Specyfikacja pamięci RAM

Pamięci T-FORCE VULCAN DDR5 GAMING MEMORY dostępne będą, jako pojedyńcze moduły 16 GB i 32 G. Prócz tego mają być również zestawy o pojemności 2 x 16 GB i 2 x 32 GB w trybie dual channel. W przypadku taktowania pamięci dostępne bedą w wersjach o częstotliwości 4 800 MHz i 5,200 MHz.

Teamgroup T-FORCE VULCAN DDR5 GAMING MEMORY

T-FORCE VULCAN DDR5 GAMING MEMORY wspierają technologię XMP 3.0 dla trybu tzw. One-Click Overclocking. Pozwala to jednym kliknięciem podnieść ich taktowanie i zmniejszyć opóźnienia dla wcześniej przygotowanych profili. Warto nadmienić, że pamięć jest wyposażonoa w układ scalony zarządzający energią i ma kod korekcji błędów (ECC). Rozwiązanie to zapewnia niezawodne i wydajne wykorzystanie energii.

Rozpraszanie ciepła

Pamięci zaprojektowano z myślą o podkręcaniu, a to wymaga zastosowania dobrego rozpraszacza ciepła. Wykonano go ze stopu aluminium w jednym kawałku. Widzimy tutaj opływową obudowę i wiele różnych kształtów. Do odprowadzania ciepła wykorzystano specjalny termoprzewodzący silikon. Umożliwia on szczelne przyleganie pamięci od ścianek radiatora. Pomysłowa konstrukcja termiczna szybko odprowadza ciepło z góry na dół, pozwalając pamięci utrzymać optymalną temperaturę pracy i zapewnić bardziej stabilną pracę.

Aktualizacja w kwestii ceny i dostępności

Producent zapowiedział, że pamięci pojawią się w listopadzie tego roku w sugerowanej cenie 299,99 dolarów.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOteamgroupinc.com
Poprzedni artykułENCE wygrywa z MOUZ na PGL Major Stockholm 2021
Następny artykułENCE kontra BIG w meczu o awans do następnej fazy turnieju PGL Major Stockholm 2021
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.