StarLadder Berlin Major 2019 z polską transmisją!

0
84
starladder berlin major 2019 art
starladder berlin major 2019 art

StarLadder Berlin Major 2019 z transmisją w języku polskim, którą przygotuje Fantasy Expo.

StarLadder Berlin Major 2019 to drugi, tegoroczny turniej tej rangi, wcześniejszy odbył się w marcu tego roku w Katowicach. Majora ogląda około 500.000 Polaków, ale to się może zmienić już na przełomie sierpnia oraz września.

Major to coś więcej niż turniej               

To prawda, dla fanów e-sportu, turniej rangi Major to coś więcej niż tylko turniej. Tutaj są większe emocje, inaczej podchodzi się do tego turnieju. Co więcej, w puli nagród jest okrągły, milion dolarów, a zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości połowy tej kwoty, czyli 500.000$.

Na początku, o wyjazd na Majora walczą drużyny z całego globu, ale w finale jest miejsce dla ośmiu, najlepszych zespołów.

Major organizowany od sześciu lat

Na pewno ciekawą historią jest to, że od roku 2013 zorganizowano 14 turniejów tej rangi. Do tej pory, zwycięzcami było aż dziesięć zespołów, wśród których pojawiły się m.in Astralis, czy też Fnatic. Co ciekawe, drużyna z Danii oraz ze Skandynawii triumfowały na turniejach rangi Major więcej niż jeden raz.

Trudna droga do Majora

Aby móc zagrać na tak dużym turnieju potrzebne jest wiele miesięcy ciężkiej pracy. Drużyny potrzebują czasem nawet od 4 do 5 miesięcy, jeśli grają od najniższego poziomu. Dodatkowo oczywiście, zespoły muszą spełniać poszczególne warunki:

  1. Pierwszym krokiem jest wzięcie udziału w otwartych kwalifikacjach, do “małego Majora”, tzw. Minora.
  2. Z uwagi na otwarty charakter kwalifikacji udział w nich bierze kilkaset zespołów. Już na tak wczesnym etapie początkująca ekipa może zmierzyć się z czołowymi drużynami.
  3. Następnie graczy czekają kwalifikacje zamknięte do Minora. Wśród nich znajdują się także drużyny zaproszone przez organizatorów. Dla 8 najlepszych drużyn przewidziany jest awans do regionalnych Minorów.
  4. Minor rozgrywa się w podziale na cztery regiony świata: Północna Ameryka (NA), Europa (EU), Wspólnota Niepodległych Państw (CIS) oraz Azja (ASIA).
  5. Każdy z regionalnych Minorów wyłania 2 zespoły. Staną one w szranki między sobą w kolejnym etapie “New Challenger”.
  6. Najlepsza ósemka poprzedniego etapu dołączy do zmagań z tzw. “Legens Stage”, czyli z uczestnikami fazy play-off poprzedniego Majora.
  7. Zmagania w “Legends Stage” wyłonią 8 najlepszych drużyn świata, które rozegrają wielki finał Majora zwany “Champions Stage”.
    Źródło: media.wec24.pl
StarLadder Berlin Major 2019 z polską transmisją! 1
Fot. Media.wec24.pl

Przed nami zamknięte kwalifikacje do Minora

Zakończyły się otwarte, europejskie kwalifikacje do Minora, a już w następnym tygodniu: 10.06.2019-12.06.2019 odbędą się zamknięte kwalifikacje do Minora. Polskę będzie reprezentować zespół Virtus.pro, który jako jedyny był najlepszy podczas otwartych kwalifikacji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułECS Season 7: Ninjas in Pyjamas przegrywa z Astralis i odpada z turnieju w Londynie
Następny artykułAristocracy poznało swoich grupowych rywali podczas DreamHack Open Summer
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.