Strona głównaPcMod.plNewsyShuttle XPC Cube SZ270R9 - czyli kolorowa kostka z dużymi możliwościami

Shuttle XPC Cube SZ270R9 – czyli kolorowa kostka z dużymi możliwościami

Komputery XPC lub inaczej zwane barebone kiedyś kojarzyły się ze sprzętem do odtwarzania multimediów. Były to pierwsze zminiaturyzowane jednostki PC, które niestety nie grzeszyły wydajnością. Dziś sprawa ma się zupełnie inaczej.

Shuttle XPCShuttle to tajwańska firma, która bardzo dobrze wypełnia rynkową lukę małych komputerów dla graczy. Nie każdy jest w stanie sam dobrać odpowiednio podzespoły do budowy małego, a przede wszystkim wydajnego komputera PC.

Shuttle XPC Cube SZ270R9 to obudowa o wymiarach 348,4 x 215,4 x 190,2 mm. Waży niecałe 4 kg i przeznaczony jest dla procesorów Intela szóstej i siódmej generacji. Bazą dla całości jest płyta główna Shuttle Mainboard FZ270 w standardzie SFF na chipsecie Intel Z270.Shuttle XPC

Procesory z rodziny Intel Skylake oraz Kaby Lake chłodzone są przez dołączony w zestawie cooler wyposażony w cztery rurki cieplne i wentylator. Dzięki złączu PCIe 3.0 x16 zamontować możemy najwydajniejszą dwuslotową kartę graficzną (o ile zasilacz pozwoli). Dla pamięci podręcznej dostępne są 4 soty mieszczące maksymalnie 64 GB pamięci RAM typu DDR4. Całość dopełniają dwa sloty M.2 2280 oraz cztery gniazda SATA III 6 Gb/s dla nośników danych. Wszystko to zasila zasilacz o mocy 500 W z certyfikatem 80+ Silver.

Shuttle XPC

Za dźwięk odpowiada kodek Realtek ALC662. Sieć obsługują dwa kontrolery Intel i211. Na przednim panelu znajdują się dwa porty USB 3.1 Gen 1, porty audio, włącznik oraz… o tym za chwilę 🙂 Z tyłu zaś znajdują się dwa złącza DisplayPort, jedno HDMI, przycisk reset CMOS, cztery USB 2.0, cztery USB 3.1 Gen 1, dwa RJ-45 oraz trzy porty audio obsługujące dźwięk 5.1. Na przednim panelu znajduje się jeszcze przycisk TURBO! To praktycznie powrót do przeszłości bo pozwala on jednym kliknięciem zwiększyć taktowanie procesora.

Shuttle XPC Cube SZ270R9 swój debiut w Polsce będzie miał w pierwszym tygodniu grudnia. Sugerowana cena detaliczna to 1955 złotych. Należy pamiętać, że zestaw nie zawiera procesora, RAMu, karty graficznej i nośnika danych.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Warto przeczytać