Strona głównaSprzętSAPPHIRE Pulse Radeon RX 550 - rozwiązanie idealne dla rozgrywek online i...

SAPPHIRE Pulse Radeon RX 550 – rozwiązanie idealne dla rozgrywek online i mini-ITX

Firma SAPPHIRE Technology wprowadziła do swojej oferty kartę graficzną SAPPHIRE Pulse Radeon RX 550. Karta została oparta na rdzeniu Polaris 12 i posiada 512 Procesorów Strumieniowych (8 Compute Units), 32 jednostki teksturujące oraz 16 jednostek renderujących. Model oferowany jest z 2 lub 4 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowej szynie.

Model ten stanowi optymalne rozwiązanie dla osób preferujących rozgrywkę online w takich tytułach jak League of Legends, Overwatch, Rocket League czy Counter Strike: Global Offensive. W trybie Boost karta pracuje z częstotliwością 1206 MHz. Karta SAPPHIRE Pulse Radeon RX 550 jest nawet 5x szybsza od zintegrowanego układu graficznego firmy Intel (HD 530) oraz nawet 2x szybsza niż należąca do poprzedniej generacji karty Radeon R7 250. Nowoczesne GPU oznacza również lepsze wsparcie dla najnowszych technologii wyświetlania i wideo, takich jak DirectX 12, FreeSync czy kodowanie H.265 4K. Przy współczynniku TDP wynoszącym jedynie 75W do chłodzenia wystarcza pojedynczy, cichy wentylator.

Kondensatory charakteryzujące się długą żywotnością oraz bezpieczniki stanowią elementy wyposażenia wszystkich kart z rodziny Pulse. Ponadto wszystkie modele wspierają system Intelligent Fan Control III, który wyłącza wentylatory przy małym obciążeniu, dzięki czemu system chłodzenia działa półpasywnie.

Na śledziu znajdziemy wtyczki DL-DVI-D, HDMI 4K60, oraz DisplayPort 1.4. Cena karty wynosi 400 zł za Pulse Radeon RX 550 2 GB lub 460 zł za Pulse Radeon RX 550 4 GB. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać