fbpx
Strona głównaGamingGryRuneFest 2016 - informacje i nowości, jakie pojawią się w RuneScape

RuneFest 2016 – informacje i nowości, jakie pojawią się w RuneScape

W minioną sobotę w Londynie odbył się konwent RuneFest 2016, największa jak dotąd impreza poświęcona temu ikonicznemu MMORPG. Zespół twórców RuneScape nie żałował z tej okazji wielkich, ekscytujących ogłoszeń. W tym miesiącu, w roku gdy RuneScape obchodzi 15-lecie swojej premiery, społeczność gry osiągnęła kolejny budzący uznanie kamień milowy – 250 milionów zarejestrowanych użytkowników.

RuneFest 2016

W swojej długiej historii gra była już świadkiem najprawdziwszych ślubów par, które poznały się w świecie RuneScape, łączyła rodziny rozproszone po świecie i stanowiła nieodmiennie wspaniałą ucieczkę dla żądnych odkryć awanturników.

Podczas RuneFest fani usłyszeli o jednej z największych zmian wpływających na kierunek ewolucji gry – Rozszerzeniach RuneScape, całej serii dużych dodatków, które w znaczący sposób rozwiną zawartość gry bez żadnych dodatkowych ponoszonych przez gracza kosztów. Począwszy od czerwca 2017 w trzymiesięcznym cyklu każde z Rozszerzeń RuneScape otworzy przed graczami dodatkową lokację lub region – nową, znaczącą część mapy odkrytą w całości dostępną od pierwszego dnia. W każdym z nowych obszarów, łowcy przygód znajdą masę nowej treści, która zadowoli wymagających, spragnionych nowości odkrywców.

RuneFest 2016

W pierwszym z Rozszerzeń RuneScape otworzą się bramy Złotego Miasta Menaphos, które kryło się w świecie gry przez ostatnich 10 lat. W dodatku tym, grace po raz pierwszy otrzymają możliwość eksploracji tego na poły mitycznego miasta. Menaphos to rozległa, otwarta metropolia pełna tarasowych ogrodów, strumieni i zdobionych szczerym złotem budynków. Nad miastem góruje ogromny grobowiec w formie piramidy. Mieszkańcy Menaphos opływają w bogactwa, lecz nowoprzybyłych traktują z dużą nieufnością. Ich powierzchowna arogancja jest jednak jedynie sposobem maskowania lęku. Ich władca, Faraon, jest jedynie kukiełką boga-pożeracza, Amascuta i od swych poddanych wymaga coraz to okrutniejszych poświęceń… Wszystko zostanie wyjawione w czerwcu 2017!

Poza zapowiedzianymi rozszerzeniami w ciągu najbliższych 12 miesięcy świat RuneScape doczeka się także dodatku w postaci system dynamicznie zmieniającej się, wpływającej na warunki rozgrywki pogody. To jednak nie koniec prognoz dla Gielinor – główne wątki fabularne pójdą naprzód jeszcze przed końcem roku wraz z udostępnieniem w grze drugiej części archipelagu Ziem Wschodnich.

RuneFest 2016

RuneScape w wersji Old School doczeka się natomiast raidów, które wzbogacą to retro-wcielenie MMORPG, tymczasem gracze Chronicle: RuneScape Legends podczas RuneFest dostali przedsmak nadchodzącego trybu kampanii, który trafi do gry jeszcze przed końcem miesiąca. Studio Hyper Hippo dało natomiast uczestnikom konwentu możliwość pobawienia się swoim RuneScape: Idle Adventures w wersji mobilnej. Ogólnodostępna wersja znajduje się obecnie w Steam Early Access na PC.

Podczas RuneFest odbyło się także rozdanie Złotych Gnomów, które przyznawane są za wyjątkowe osiągnięcia społeczne przez SpecialEffect, organizację zajmującą się pomocą osobom niepełnosprawnym we włączeniu się w społeczność graczy. W tym roku Złotym Gnomem uhonorowano wszystkich graczy RuneScape, w uznaniu za pomoc w zebraniu około 200 000 funtów na cele charytatywne od 2014 roku. Twórcy RuneScape odpowiedzieli dodając do gry statuę Złotego Gnoma, którą może podziwiać każdy mieszkaniec Gielinor.

RuneFest 2016

Konwent RuneFest w tym roku utrzymany był w stylistyce tropikalnych Ziem Wschodnich, w nawiązaniu do dodatku, który miał premierę tego lata. Oprócz obsypania wielkim bogactwem ekscytujących informacji, Gracze uczestniczący w konwencie mieli okazję wziąć udział w specjalnych misjach i zdobyć unikalne konwentowe żetony umiejętności, poznać i porozmawiać z twórcami gry, podbić poziom swoich postaci w RuneScape, wziąć udział w paradzie cosplayerów i tańczyć do świtu!

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać