Strona głównaPcMod.plArtykułyRecenzja słuchawek gamingowych - KFA2 SONAR-04

Recenzja słuchawek gamingowych – KFA2 SONAR-04

Słuchawki to bardzo istotny element sprzętu gamingowego, bowiem potrzebujemy dobrego dźwięku i komfortu w użytkowaniu, aby mieć przewagę nad rywalem podczas ekscytującej i niejednokrotnie długiej gry. Ostatnio miałem możliwość przetestowania słuchawek gamingowych KFA2 SONAR-04. Liczyłem na to, że ten produkt będzie rewelacyjny, szczególnie że wizualnie prezentują się bardzo dobrze, ale jak mówimy – nie ocenia się książki po okładce i to stwierdzenie niestety pasuje do KFA2 SONAR-04.

Wykonanie i budowa słuchawek 

KFA2 SONAR-04 posiadają pałąk, który wykonany jest z polimeru i odpowiednią regulację, dzięki której możemy dostosować sprzęt do własnych potrzeb, tak aby słuchawki  komfortowo ułożyły się na naszej głowie, a dźwięk wydobywał się bez przeszkód. Niestety kiedy pierwszy raz zakładałem słuchawki, aby się z nimi zaprzyjaźnić, już na wstępie miałem problem z tym, aby je odpowiednio ułożyć na uszach. Wprawdzie nauszniki są duże, wykonane ze skóry, bardzo miękkie i to powinno być ich dużą zaletą, niemniej jednak podczas użytkowania czułem dyskomfort na uszach.

KFA2 SONAR-04 mają wbudowany mikrofon. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, jednak sam mikrofon jest zbyt luźno zamontowany, brakuje elementu, który pozwalałby przymocować mikrofon do słuchawek, tak aby nas nie rozpraszał, kiedy z niego nie korzystamy. Dobrym rozwiązaniem dla KFA2 SONAR-04 byłaby możliwość np. umocowania mikrofonu przy pałąku za pomocą uchwytu, aby nie był w zasięgu naszego wzroku.

KFA2 SONAR-04 z podświetleniem RGB

Słuchawki zostały podświetlone od zewnętrznej strony, co prezentuje się bardzo efektownie. Ponadto oświetlone są nie tylko same nauszniki, ale również mikrofon, dotychczas nie spotkałem się z takim rozwiązaniem u testowanego sprzętu. To bardzo ciekawe i atrakcyjne dla lubiących gadżety i “bajeranckie” efekty.

Możliwość połączenia z innymi urządzeniami

Poza pracą KFA2 SONAR-04 z komputerem, mamy możliwość podłączenia ich do innych urządzeń, np. takich jak telefon. Zrobiłem to, aby sprawdzić, jak działają podczas słuchania muzyki. Sam dźwięk nie był zupełnie czysty, był lekko przytłumiony, chociaż dobrze słyszałem basy. Połączenie słuchawek np. z telefonem odbywa się za pomocą dodatkowego kabla, który w pierwszej kolejności należy podpiąć pod regulację głośności, a dopiero później pod inne urządzenie.

Dźwięk

Tak jak już wspomniałem, dźwięk w słuchawkach nie jest idealny. Problem polega na tym, że jest on lekko przytłumiony, basy są słyszalne, ale nie do końca tak, jakbym tego oczekiwał. Nie jest to idealnie czyste brzmienie.

Oprogramowanie do słuchawek

Do słuchawek dołączone jest oprogramowanie o nazwie KFA2 SONAR Tuner. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że sam w sobie program jest trudniejszy w obsłudze, niż mogłoby się początkowo wydawać i trzeba poświęcić chwilę czasu, aby zrozumieć jego działanie, ale później wszystko przychodzi z dużą łatwością. 

Podsumowanie 

KFA2 SONAR-04 używałem przez okres dwóch tygodni, zdążyliśmy się poznać, ale oczekiwałem czegoś więcej po tych słuchawkach. Myślałem, że będą bardziej komfortowe w używaniu. Możliwe, że dla kogoś innego taki sprzęt będzie dobry i spodoba się, natomiast moje preferencje są nieco inne. 

Zalety:

  • dobrze wykonane
  • wielofunkcyjne
  • cena

Wady:

  • ciężkie
  • za duże
  • przytłumiony dźwięk
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać