Strona głównaSprzętPowerWalker VI 3000 LCD FR - zasilacz awaryjny dla minikomputerów

PowerWalker VI 3000 LCD FR – zasilacz awaryjny dla minikomputerów

Firma PowerWalker wprowadziła do sprzedaży zasilacz awaryjny VI 3000 LCD FR. Urządzenie należy do typu Line-Interactive i wyróżnia się czterema akumulatorami w zestawie. W czasie normalnej pracy zasilacz ładuje swoje akumulatory, natomiast gdy następuje przerwa w dostawie prądu, wtedy UPS zaczyna generować napięcie zmienne, zasilające chronione urządzenie. Maksymalna moc zasilacza wynosi 1800 Watów.

PowerWalker VI 3000 LCD FR

Podstawowym celem produktu PowerWalkera jest oczywiście ochrona przed przepięciami. Producent zamontował w nim stabilizator AVR (Automatic Voltage Regulator), dzięki któremu poziom napięcia utrzymywany jest przez cały czas na właściwym poziomie. Dodatkowo VI 3000 posiada dwa porty RJ-11/RJ-45, mające zapewnić ochronę modemom i linii telefonicznej.

Zamontowane wentylatory zapewniają praktycznie bezgłośną pracę. Uruchamiają się tylko w momencie mocnego ładowania akumulatorów, a więc zaraz po przywróceniu zasilania lub podczas działania na baterii. We większości dostępnych na rynku UPS-ów o mocy rzeczywistej przekraczającej 1500W, wentylatory pracują przez cały czas.

PowerWalker VI 3000 LCD FR

Model VI 3000 posiada panel LCD, przez co użytkownik może od razu dowiedzieć się m.in. o stanie napięcia wejściowego i wyjściowego, aktualnym obciążeniu, a także poziomie naładowania baterii.

Gdy nastąpi przerwa w dostawie prądu nastąpi, czas potrzebny na przełączenie pomiędzy trybami pracy – sieciową a awaryjną wynosi od 2 do 6 ms. Dzięki temu praca domowego komputera, czy innych urządzeń nie powinna zostać przerwana. Model ten daje też możliwość tzw. „zimnego startu”, czyli uruchomienia zasilacza nawet wtedy, gdy nie jest on podłączony do sieci.

PowerWalker VI 3000 LCD FR

Cechy zasilacza PowerWalker VI 3000

  • Moc: 3000VA/1800W
  • Współczynnik mocy: 0.6
  • Typ: Line-Interactive
  • Akumulator: 4 x 12V/9Ah
  • Zakres napięcia wejściowego: 162-290 VAC
  • Zakres częstotliwości wejściowej: 50 – 60 Hz
  • Napięcie wyjściowe: 230 VAC
  • Gniazda: 4 x FR
  • Złącze USB
  • Wymiary (długość, szerokość, wysokość): 495 x 150 x 250 mm

Zasilacz awaryjny VI 3000 kosztuje około 1590 zł.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać