Pierwszy dzień DreamHack Open Summer już dzisiaj. Co nas czeka w amerykańskiej części?

0
45
twistzz dh
twistzz dh

Już dzisiaj rozpoczynamy pierwszy poważny turniej po letniej przerwie sceny Counter-Strike’a. Mowa oczywiście o DreamHack Open Summer 2020, który będziemy mogli oglądać dla 4 różnych regionów. Tutaj skupmy się jednak tylko na Ameryce.

Debiut 19-latka 

Pierwszym spotkaniem, który będziemy mieli okazję śledzić w regionie amerykańskim jest rywalizacja Teamu Liquid z drużyną Ze Pug Godz. Mecz na pierwszy rzut oka zapowiadający się bardzo ciekawie z wielu powodów. Po pierwsze, obie ekipy nigdy prędzej się ze sobą nie spotkały. Po drugie, mamy dużego faworyta – Liquid – oraz potencjalnego underdoga, czyli ich rywali. Spotkanie może nabrać pikanterii w momencie, gdy na papierze słabszy oponent zagra równe spotkanie, albo nawet odniesie sukces. Ostatnim argumentem za obejrzeniem tej rywalizacji jest debiut w zespole Liquid. 19-letni Amerykanin Michael “Grim” Wince zagra swój pierwszy mecz w barwach nowej organizacji. Trzeba przyznać, że debiut podczas rozgrywek jak DreamHack to na pewno powód do dumy. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że zajmie on miejsce Nick’a “nitr0” Cannelli związanego z drużyną od 2015 roku. Jest to pierwsza roszada od 2018 roku, więc debiut może być wyjątkowy. 

Spotkanie czarnych koni

Kolejny mecz to rywalizacja zespołu Triumph z ekipą Chaos. Na papierze spotkanie drużyn raczej nie aspirujących do wielkich celów na turnieju, ale w rzeczywistości może być zupełnie inaczej. Analizując ostatnie wyniki obu organizacji można dojść do wniosku, że są one w niezłej formie i mogą namieszać. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę Chaos, które w ostatnich 3 miesiącach notuje procent zwycięstw na poziomie 75, a ostatni raz mecz przegrali 28 czerwca. Oczywiście nie należy się zbytnio ekscytować, ponieważ nie były to starcia z bardzo wymagającymi rywalami, nie mniej jednak można, a nawet trzeba brać ich pod uwagę jako ewentualnego “czarnego konia” całych rozgrywek. 

Jak i kiedy obejrzeć?

Pierwszy mecz odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:00, a drugi 3 godziny później. Oba spotkania będziemy mogli oglądać na oficjalnym kanale rozgrywek za pośrednictwem platformy twitch.tv

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDreamHack Open Summer 2020: Oficjalny debiut Pawła “innocenta” Mocka w barwach MAD Lions
Następny artykułDreamHack Open Summer 2020: Nieudany debiut Pawła “innocenta” Mocka w MAD Lions, BIG Clan pokonuje Endpoint

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj