Patriot Viper VP4300

Patriot wprowadził do oferty nowe dyski SSD – Viper VP4300. Są to nośniki w formacie M.2, wykorzystujące interfejs PCIe Gen4 x4 ze wsparciem dla protokołu NVMe 1.4. Nośnik bazuje na pamięciach 3D NAND typu TLC. Wyposażono go w szybki kontroler Innogrit IG5236 z buforem pamięci. Ten ostatni jest uzależniony od pojemności dysku. I tak 1 TB (bufor cache DDR4 = 1 GB) oraz 2 TB (bufor cache DDR4 = 2 GB).

Zapewnia to rewelacyjne prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie odpowiednio 7400 MB/s i 6800 MB/s. Wydajność losowego zapisu dochodzi zaś do 800K IOPS. Dysk wykorzystuje także zaawansowane algorytmy kompensacji zużycia. Prócz tego mamy także wsparcie dla LDPC (Low Density Parity Check) algorytmu ECC, który odpowiada za korekcję błędów w czasie odczytu.

Dysk Viper VP4300 został wyposażony w dwa rozpraszacze ciepła, aby spełnić wysokie wymagania termiczne. Dysk ma aluminiową osłonę termiczną i niezwykle cienką podkładkę termiczną jednorazowego użytku wykonaną z grafenu. Radiatory z aluminium i grafenu oferują dwa profile wysokości i mogą być używane niezależnie lub razem, aby zapewnić doskonałe odprowadzanie ciepła w dowolnej konstrukcji. Osłona termiczna z grafenu jest ultra cienka i lekka, przez co idealnie sprawdza się, gdy przestrzeń jest ograniczona lub używamy zintegrowanego radiatora.

Patriot Viper VP4300 jest już dostępny w sprzedaży w sugerowanej cenie 960 zł za 1 TB oraz 1920 zł za 2 TB.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOviper.patriotmemory.com
Poprzedni artykułZawodnicy OG Esports z nowymi kontraktami
Następny artykułDebiut MICHA w Evil Geniuses na Funspark ULTI 2020
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.