Patriot wprowadził do oferty nowe dyski SSD – Viper VP4100. Są to nośniki w formacie M.2, wykorzystujące interfejs PCIe Gen4 x4 ze wsparciem dla protokołu NVMe 1.3. Nośnik bazuje na pamięciach 3D NAND typu TLC. Wyposażono go w dwurdzeniowy i ośmiokanałowy kontroler Phison E16 z buforem pamięci. Ten ostatni jest uzależniony od pojemności dysku. I tak 500 GB (bufor cache DDR4 = 512 MB), 1 TB (bufor cache DDR4 = 1 GB) oraz 2 TB (bufor cache DDR4 = 2 GB).

Patriot Viper VP4100 osiąga rewelacyjne prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie odpowiednio 5000 MB/s i 4400 MB/s. Wydajność losowego zapisu dochodzi zaś do 800K IOPS. Dysk wykorzystuje także zaawansowane algorytmy kompensacji zużycia. Prócz tego mamy także wsparcie dla LDPC (Low Density Parity Check) algorytmu ECC, który odpowiada za korekcję błędów w czasie odczytu.

Zatrzymajmy się również na chwilę przy osłonie termicznej. Jest to aluminiowy radiator w czarnym kolorze. Specjalne wycięcia i asymetryczna budowa poprawiają efektywność rozpraszania ciepła. Mamy tutaj także zewnętrzny sensor termiczny, który ma dokładniej weryfikować temperaturę.

Patriot Viper VP4100 wkrótce trafi do sprzedaży w sugerowanej cenie 469,99 EUR (ok. 2040 zł) za 2 TB i 239,99 EUR (ok.1060 zł) za 1 TB. 500 GB wariant zadebiutuje w późniejszym terminie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOviper.patriotmemory.com
Poprzedni artykułFilip “NEO” Kubski poza składem FaZe Clan!
Następny artykułBLAST Pro Series: Moscow 2019 już od piątku!
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.