phison e18
phison e18

Phison ogłosił nową generację kontrolera SSD – E18, a dokładniej PS5018-E18. Został stworzony do współpracy z magistralą PCI Express 4.0, dzięki czemu potrafi osiągać niebotyczne prędkości odczytu i zapisu do 7 GB/s. Warto nadmienić, że jest to praktycznie górna granica szyny PCI Express. Jednym słowem – w około 2 lata producenci dysków osiągnęli pułap możliwości.

Kontroler osiąga prędkość zapisu i odczytu na poziomie 7 GB/s i 7.4 GB/s. Ma wbudowane 8 kanałów do komunikacji i jest w stanie obsłużyć do 8 TB pamięci NAND Flash. Kontroler został zbudowany w 12nm procesie technologicznym i obsługuje protokół NVMe 1.4.

Phison to była pierwsza firma, która stworzyła kontroler, kompatybilny z procesorami Ryzen 3000 i płytami głównymi X570. Warto przypomnieć, że były to pierwsze urządzenia zdolne do obsługi magistrali PCI Express 4.0.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PRZEZphison.com
ŹRÓDŁOphison.com
Poprzedni artykułPoznaliśmy grupy European Development Championship.
Następny artykuł#GamingBezBarier! Pierwszy gamingowy słownik migowy oraz turniej finałowy CS:GO z tłumaczem języka migowego!
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.