Głośniki to nieodzowny element dzisiejszych czasów. Bez nich słuchanie muzyki jest praktycznie niemożliwe, chyba że ktoś posiada słuchawki. Coraz śmielej na ten rynek wchodzą głośniki mobilne, a dokładniej głośniki bluetooth. Oferują one brzmienie na niezłym poziomie oraz wiele funkcji. Do słuchania z takiego bezprzewodowego głośnika wystarczy smartfon lub komputer, wyposażone w interfejs bluetooth, a także duża ilość utworów muzycznych. Oczywiście nie muszą one być lokalnie na dysku, a równie dobrze można skorzystać z wielu serwisów strumieniujących.

TP-Link Groovie Riple

W nasze ręce trafił dzisiaj głośnik TP-Link Groovie Riple BS1001. Jest to pierwszy produkt w ofercie tej firmy, skierowany bezpośrednio do ludzi kochających mobilność. Do tej pory firma TP-Link skupiała się głównie na rynku sieciowym, gdzie posiada dość duży udział. Wejście to ma raczej charakter wypróbowania własnych sił w innych obszarach.

Urządzenie posiada niewielkie rozmiary: 103x94x37 mm, co czyni go niezwykle przenośnym. Waga również nie jest duża i wynosi zaledwie 175 gramów.

TP-Link Groovie Riple

Producent wykonał całość z solidnego plastiku, a na spodzie umieścił gumę, która uniemożliwia ślizganie się po powierzchni. Niestety, jest jedna wada – podstawa zbiera sporo kurzu, który wręcz przylega.

TP-Link Groovie Riple

Z obu boków doczepiono specjalną podpórkę, dzięki której można ustawić głośnik w różnych pozycjach.

tp-link-groovie-riple-8

Groovie Riple posiada port microUSB oraz złącze mini-jack. Na jednym boku zamieszczono włącznik i wyłącznik, a na drugim przyciski do regulacji głośności.

TP-Link Groovie Riple

W środku znajduje się karta dźwiękowa, dzięki której dźwięk jest mocniejszy i dociera dalej niż w przypadku większości dostępnych urządzeń. Odtwarzane melodie mają wysoką jakość oraz szeroki zakres częstotliwości. Jesteśmy zaskoczeniu brzmieniem, jak na takie małe urządzenie.

TP-Link Groovie Riple

Głośnik został wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 750mAh, który pozwala na słuchanie muzyki do 240 minut. Dużym plusem jest zastosowanie portu microUSB, co pozwala skorzystać w razie czego z zewnętrznego banku energii lub ładowarki microUSB.

TP-Link Groovie Riple

Co możemy rzecz na koniec. Jesteśmy mile zaskoczeniu produktem firmy TP-Link. Jak na debiut rynkowy głośnik Groovie Riple prezentuje się znakomicie. Do tego wszystkiego dochodzi długi czas odtwarzania muzyki, a także świetny dźwięk.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPierwsze przecieki o karcie graficznej GeForce GTX 1060
Następny artykułPanOptyka nr 56 i ustawa antyterrorystyczna
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj