Strona głównaPcMod.plNewsyOBS Studio 28 debiutuje z obsługą HEVC, H.265 oraz HDR

OBS Studio 28 debiutuje z obsługą HEVC, H.265 oraz HDR

OBS Project udostępnił oprogramowanie OBS Studio 28. Całe wydarzenie jest powiązane z 10 rocznicą powstania projekty. OBS Studio to darmowe narzędzie do nagrywania filmów oraz strumieniowania na żywo. Projekt jest wspierany przez społeczność na całym świecie. Wśródł firm, które pomagają w jego rozwoju warto wymienić: NVIDIA, Twitch, Logitech, Google, Facebook, Synura, czy StreamElements.

OBS Studio 28

Nowe funkcje i ulepszenia:

  • Oparte na sztucznej inteligencji wirtualne tło znane z aplikacji NVIDIA Broadcast umożliwia streamerom usuwanie lub zastępowanie tła bez konieczności używania fizycznego green screena.
  • Usuwanie echa w pomieszczeniu eliminuje niepożądane pogłosy podczas sesji streamingowych.
  • Obsługa wydajnego kodowania wideo (HEVC lub H.265) i wysokiego zakresu dynamiki obrazu (HDR) poprawia kompresję wideo o 15%, umożliwiając użytkownikom strumieniowanie w lepszej jakości na takie platformy jak YouTube.

OBS Studio 28

Firma NVIDIA zorganizowała także krótkie podsumowanie zmian w OBS Studio 28, podczas cotygodniowego cyklu In the NVIDIA Studio. Ponadto popularna streamerka WATCHHOLLIE opowiedziała, w jaki sposób wykorzystuje OBS i komputer z kartą graficzną GeForce RTX 3080 w swoich transmisjach na żywo. OBS Studio 28 zagwarantuje korzyści wielu twórcom i streamerom, którzy zakładają swoje kanały. Wspomniana wcześniej streamerka uczy nowe pokolenie, wykorzystywania technik NVIDIA i potencjału kart graficznych do poprawienia komfortu pracy.

OBS Studio 28Źródło: blogs.nvidia.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać