fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyOBS Studio 28.1 z obsługą sprzętowego kodowania formatu AV1

OBS Studio 28.1 z obsługą sprzętowego kodowania formatu AV1

OBS Project udostępnił oprogramowanie OBS Studio 28.1. Projekt jest wspierany przez społeczność na całym świecie. Wśródł firm, które pomagają w jego rozwoju warto wymienić: NVIDIA, Twitch, Logitech, Google, Facebook, Synura, czy StreamElements.

W najnowszej wersji – OBS Studio 28.1, dodano sprzętowo akcelerowaną obsługę kodowania AV1 dla układów graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 z serii “Ada”. Wykorzystuje to zaktualizowane sprzętowe kodery multimedialne NVENC. Pozwala to na kodowanie wideo w formacie AV1, bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat licencyjnych. W przypadku jakości jest ona porównywalna z HEVC. Największym ograniczeniem jest wsparcie jedynie dla serii GeForce RTX 4000. Na początek obsługiwane są tylko formaty kolorów NV12 (domyślny OBS) i P010. Funkcja “rescale” w zaawansowanych trybach wyjściowych nie jest na razie obsługiwana.

Źródło: github.com/obsproject/obs-studio

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać