Strona głównaSprzętNVIDIA GeForce GTX 1070 Ti - znamy specyfikację modelu

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti – znamy specyfikację modelu

Premiera GeForce GTX 1070 Ti powinna nastąpić już 26 października. Portal wccftech.com dotarł do oficjalnej specyfikacji nowego modelu. Na pokładzie znajdziemy rdzeń GP104-300 posiadający aż 7.2 miliardów tranzystorów na powierzchni 314 mm2. Chip został wyposażony w 2432 rdzenie CUDA (aktywnych 19 SM), 152 jednostki teksturujące i 64 jednostki renderujące. Karta otrzyma 8 GB pamięci GDDR5 na 256 bitowej szynie danych.

Bazowe taktowanie rdzenia karty wyniesie 1607 MHz. W trybie Boost wzrośnie do 1683 MHz. Efektywne taktowanie pamięci GDDR5 będzie wynosić jedynie 8008 MHz.

TDP karty ma wynieść tyle samo, co modelu GeForce GTX 1080 – 180 W. Warto również zaznaczyć, że NVIDIA zablokuje całkowicie możliwość podkręcania modelu. Wszak jego specyfikacja mogłaby bez problemów zrównać się lub przewyższyć wyższy model po podkręceniu.

Na koniec ciekawostka. W bazie benchmarku Ashes of Singularity pojawił się test wydajności nadchodzącego modelu.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Warto przeczytać