Strona głównaPcMod.plNewsyNVIDIA Ampere, czyli następna architektura kart graficznych po Volta

NVIDIA Ampere, czyli następna architektura kart graficznych po Volta

NVIDIA ujawniła oficjalną nazwę następcy architektury Volta – Ampere. Została ona wzięta od nazwiska słynnego francuskiego fizyka – André-Marie Ampère. Zajmował się on m.in. badaniem zjawiska elektromagnetyzmu. Nowa architektura ma zadebiutować na Graphics Technology Conference 2018, które to targi ma poprowadzić sama NVIDIA. Wtedy to poznamy dokładną specyfikację oraz założenia.

Na pewno NVIDIA skorzysta z doświadczeń, jakie zdobyła przy projektowaniu i wdrażaniu architektury Volta. Można się spodziewać sporego wzrostu wydajnościowego, w stosunku do architektury Pascal. Sugerować to mogą nawet wyniki najwydajniejszych obecnie układów Volta – Tesla V100, które jakiś czas temu obiegły Internet.

Obecna na rynku architektura Pascal posiada już 18 miesięczny staż. Jednakże nadal potrafi trzymać miano bardzo wydajnej. Nasuwa się także pytanie o numerację. Czy nowe modele zostaną wydane jako 11XX, czy jako 2XXX? Osobiście lepiej by było dać tą pierwszą nomenklaturę.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać