fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyMemtest86+ v6 wydano po wielu latach na nowe komputery

Memtest86+ v6 wydano po wielu latach na nowe komputery

Udostępniono aplikację Memtest86+ v6 do testowania pamięci RAM w komputerze. Jest to pierwsza od 10 lat, która otrzymała całkowicie przepisany od nowa kod. Dodano poprawną obsługę UEFI, a także pamięci DDR4 i DDR5. Twórcy postarali się także o wsparcie dla profili XMP 3.0. Program otrzymał rozpoznawanie najnowszych procesorów Intela i AMD, z obsługą do 256 rdzeni.

Memtest86+ v6 to w pełni zunifikowany, wolny i otwarty program, wydany na licencji GNU GPL v2.0. Kod nowej odsłony bazuje na programie PCMemTest, który był rozwijany przez Martin Whitaker, bazując na kodzie Memtest86+ v5. Ten ostatni był rozwijany przez Sam Demeulemeester. Ci dwaj deweloprzy postanowili połączyć siły i wspólnie pracować nad MemTest86+ v6.

Źródło: www.memtest.org

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać