fbpx
Strona głównaPcMod.plNewsyMemtest86+ 7.0 opublikowany z ciekawymi zmianami

Memtest86+ 7.0 opublikowany z ciekawymi zmianami

Aplikacja Memtest86+ służy do testowania pamięci RAM w komputerze. Program jest wydawany na licencji GNU GPL v2.0. Kod nowej odsłony jest rozwijany przez dwóch deweloperów: Martin Whitaker oraz Sam Demeulemeester. Obaj programiści połączyli siły, aby stworzyć jeszcze lepsze oprogramowanie do testowania pamięci RAM.

Memtest86+ 7.0 to kolejna dobra wiadomość dla użytkowników testujących pamięci RAM. Deweloperzy ruszyli mocno z pracami po wydaniu Memtest86+ 6.0 w październiku 2022 roku. Nowe zmiany to ukłon w stronę technologii DDR5, w tym ICC i ECC.

Zmiany, jakie zaszły:

  • Dodano obsługę odczytywania ustawień pamięci RAM z IMC (Integrated Memory Controller), czyli zintegrowanego kontrolera pamięci. Całość ma działać bez problemów na procesorach Intel Core od 1 do 14 generacji;
  • Pojawiła się wstępna obsługa odczytywania ECC dla wybranych procesorów AMD Ryzen;
  • Dodano wsparcie dla MMIO UART;
  • Dodano opcje debuggowania;
  • Sporo naprawionych błędów i optymalizacje.

Źródło: github.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać