masterliquid ml240l v2 rgb 6
masterliquid ml240l v2 rgb 6

Cooler Master wprowadził do sprzedaży chłodzenie wodne MasterLiquid ML240L V2 RGB. Jest to zamknięty układ chłodzenia cieczą, który otrzymał sporo ulepszeń w stosunku do poprzedniej wersji. Wprowadzono trzecią generację dwukomorowej pompy, w której trójfazowy silnik ma być cichszy i efektywniejszy. Zwiększono także pojemność komory, co pozwoliło na zwiększenie objętości cieczy oraz jej przepływ.

Zmieniono również obudowę pompki, jej krzywiznę, a także długość i kształt łopatek. Ma to skutecznie zapobiegać utlenianiu, ulepszyć kulturę pracy oraz wydajność systemu. Całości dopełnia wzmocniony system uszczelnień, który ma jeszcze lepiej zapobiegać ewentualnym wyciekom.

Cooler Master zastosował w MasterLiquid ML240L V2 RGB nowe wentylatory – SickleFlow 120 RGB. Mają one rozmiar 120 mm oraz wbudowane podświetlenie RGB LED. Są w stanie przepompować do 105 m3 powietrza w ciągu godziny. Generowany hałas ma nie przekraczać 27 dB(A). Żywotność została ustalona na około 160000 godzin ciągłej pracy (ok. 20 lat). Poprawiono również mocowanie wentylatorów oraz ich iluminacja.

MasterLiquid ML240L V2 RGB

Wspomniane wcześniej podświetlenie jest w pełni kompatybilne z systemami producentów popularnych płyt głównych: Aura Sync, RGB Fusion, Mystic Light i Polychrome Sync.

Cooler Master deklaruje, że chłodzenie MasterLiquid ML240L V2 RGB jest w stanie sprostać procesorom o TDP równym 200 Wat. Producent życzy sobie około 339 złotych. Można je kupić w wielu polskich sklepach.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcoolermaster.com
Poprzedni artykułDrugi dzień ćwierćfinałów na Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020
Następny artykułPorsche Design AOC AGON PD27 – monitor dla wymagających graczy
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.