Janko “YNk” Paunović nie jest już trenerem FaZe Clan!

0
93
dreamhack masters dallas 2019
dreamhack masters dallas 2019
To nie koniec zmian w amerykańskiej organizacji FaZe Clan. Najpierw potwierdziła się informacja o tym, że Nikola “NiKo” Kovač został nowym zawodnikiem G2 Esports, a następnie Serb, Janko “YNk” Paunović postanowił zrezygnował z roli trenera w zespole. 

Wydawało się, że po transferze bośniackiego zawodnika do G2 Esports, FaZe Clan będzie próbował dalej grać podobnym składem. Nawet pojawiła się informacja, że podczas BLAST Premier Fall Series 2020 w drużynie FaZe zagra Olof “olofmeister” Kajbjer, który w maju tego roku postanowił zrobić przerwę od profesjonalnej gry.

Janko “YNk” Paunović skomentował swoją decyzję:

– Ogłaszam dziś moją decyzję o ustąpieniu z pozycji trenera w FaZe. Już od jakiegoś czasu drużyna mierzyła się z problemami, zarówno w grze, jak i poza nią i choć próbowałem je rozwiązać, to niestety nie odniosłem w tej materii zbyt wielu sukcesów – napisał na swoim profilu na Twitterze

Janko Paunović do FaZe Clan dołączył w styczniu 2019, gdzie wcześniej był trenerem z MIBR. Janko może pochwalić się m.in zwycięstwem na ELEAGUE CS:GO Invitational 2019, BLAST Pro Series: Miami, a także BLAST Pro Series: Kopenhaga.

W obecnym roku FaZe Clan było zespołem, który grał różnie. Zwycięstwo w kwalifikacjach do IEM Katowice, następnie triumf podczas wiosennej edycji BLAST Premier, a także ESL Pro League i ESL One: Road to Rio.

– Z uwagi na wspomniane wcześniej problemy, czuję, że największą szansą na zrobienie kroku do przodu dla mnie, jak i dla zespołu, jest rozstanie. Przejście NiKo do G2 umożliwia graczom oraz organizacji znalezienie nowego trenera, oraz prowadzącego, którzy będą w stanie pociągnąć zespół we właściwym kierunku – dodał do swojego komentarza.

Skład FaZe Clan prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Marcelo „coldzera” David
  • Helvijs „broky” Saukants
  • Markus „Kjaerbye” Kjærbye
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAMD prezentuje karty Radeon 6000 z architekturą RDNA 2
Następny artykułRozpoczynamy rywalizację w grupie B na BLAST Premier Fall Series 2020
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.