Targi Intel Extreme Masters Katowice 2023 już za nami. Po długiej przerwie zdecydowano się ponownie na dodanie IEM EXPO, które było obecne z turniejem e-sportowym od wielu lat. Jednakże wstępna mapa targów oraz późniejsze ich zwiedzanie nasunęły drobne przemyślenia. Wystawcy zamiast własnych odrębnych stoisko, łączyli się w mniejsze, które wyglądały dość specyficznie.

Intel Extreme Masters Katowice 2023

Tak wyglądały wspólne stoiska:

 • HyperX, Omen, HP i Komputronik,
 • Komputronik i Samsung
 • NTT Systems i TP-Link
 • ESL Lan Party: Dream Machines, PYspace, mBank
 • Intel NUC i Microsoft

A tak prezentowały się pojedyncze:

 • Intel
 • Lenovo Legion
 • KOAG
 • Warka
 • Monster
 • Nintendo
 • Amber Nutrition
 • Filharmonia Śląska
 • Katowice
 • ESL Racing Released
 • ESL Impact
 • Starcraft II

Czas przejść do opisania niektórych wystawców w czasie trwania IEM Expo i turnieju Intel Extreme Masters Katwoice 2023.

Stoisko Intela

Największe stoisko na całych targach EXPO. Intel, jako główny sponsor co roku przygotowuje dla zwiedzających ogromną strefę z różnymi atrakcjami. Sprawdziliśmy, jakiego typu sprzęt pojawił się na stanowiskach gamingowych i nie tylko.

Karta graficzna Intel ARC

Ciekawostką była karta graficzna Intel ARC A750, którą wystawiono w gablocie.Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Oto jej specyfikacja:

Specyfikacja
Układ graficzny ACM-G10
Jednostki cieniujące 3584
Rdzenie Xe 28
Jednostki śledzenia promieni 28
Taktowanie rdzenia 2050 MHz
Pamięć 8 GB GDDR6
Taktowanie pamięci 16 GHz
Szyna danych 256 bitów
Przepustowość pamięci 512
TDP 225 W

Komputery mini-ITX

Na strefie udało się nam znaleźć 3 rodzaje komputerów mini-ITX. Dwa modele stały bezpośrednio na strefie Intela, natomiast jeden z nich znajdował się na wydzielonym stanowisku NUC i Microsoft.

MSI MEG Z690 Trident X

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Intel NUC 12 Extreme

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Intel NUC 13 Extreme

Składanie komputera NUC na czas

Podczas trwania targów Intel przygotował ciekawy konkurs dla pasjonatów komputerowych. Należało w jak najkrótszym czasie złożyć jednostkę Intel NUC Extreme i sprawdzić, czy się uruchomi. Jednymi z uczestników imprezy byli członkowie VROne, którzy uczestniczyli w PC Master Challange od x-kom. Dowiedzieliśmy się, że udało się im wykręcić 7 minut.

Oczywiście firma Intel przeprowadziła przed każdym konkursem krótką instrukcję, jak wygląda budowa oraz w jakiej kolejności należy składać poszczególne podzespoły.

Cosplay Chippy

Poruszając się po strefie można było napotkać cosplay Chippy, czyli procesora Intela. Był ona bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich i zezwalał na zrobienie zdjęcia, bez potrzeby akceptowania licencji EULA 🙂

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Stoisko KOAG

Firma KOAG zajmuje się produkcją mebli do domu. W czasie trwania targów IEM Expo zaprezentowali po raz kolejny swoją ofertę mebli qb. Łączą one zalety mebli metalowych i tradycyjnych, z płyty meblowej. Połączenie to wydobywa z każdego rozwiązania to, co najlepsze, eliminując wszystkie wady. Płyta meblowa niweluje całkowicie donośny dźwięk, który towarzyszy meblom metalowym – a zewnętrzna powłoka z aluminium wzmacnia konstrukcję z płyty meblowej do poziomu niespotykanego w tradycyjnym meblarstwie. Dzięki temu meble qb są stabilne, można je wielokrotnie przenosić, przestawiać i wieszać.

Meble qb trafiają w ręce klienta już zmontowane – cieszą więc od razu po rozpakowaniu. Wyposażone są w zawiasy i szuflady z cichym domykaniem, blokowane zawieszki z wielopłaszczyznową regulacją i regulowane nóżki. Wszystko po to, aby zapewnić najlepsze doświadczenia z użytkowania.

Zasadniczo wyposażenie mebli będzie konfigurowane przez klienta, wybrać będzie można wymiar:

 • 50 x 50 cm, 50 x 75 cm (poziomo lub pionowo), 125 x 50 cm, 75 x 75 cm, oraz regał 75 x 125.

i wyposażenie:

 • szuflady, półki, drzwi
 • z oświetleniem lub bez
 • tylną ścianką z laminatu lub bez

Sztandarowym produktem są oczywiście biurka z linii SKILLKEEPER case desk, o którym więcej pisaliśmy w recenzji: Poznań Game Arena 2022 – dobry powrót do dawnej formuły. Mają one podświetlenie LED, miejsce na podzespoły komputerowe oraz uchwyty na wysięgniki do monitorów. Producent dodaje specjalne przystawki do montażu uchwytów na monitory.

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Prócz tego mogliśmy zobaczyć dodatkowe meble, jak szafki z szufladami oraz drzwiami, które wysuwają się i otwierają bardzo płynnie. Przed samym zamknięciem jest dodatkowa blokada, która uniemożliwia trzaskanie.

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Ciekawym rozwiązaniem są szafki w kształcie brył, które mogą mieć półki oraz drzwi. Dla przykładu szafkę 50 x 75 cm można skonfigurować na 36 różnych sposobów. Wszystkie meble wyposażone są w specjalne zawieszki do powieszenia na ścianie, które umożliwiają regulację w poziomie i pionie od wewnątrz mebla (już po powieszeniu). Do ułatwienia montażu na ścianie, dołączamy szablon z zaznaczonymi otworami montażowymi.

Każdy mebel ma łatwo demontowalne nóżki, pozwalające na łatwe poziomowanie od wewnątrz. Zintegrowane oświetlenie oparte na LEDach aRGBW docelowo sterowane będzie za pomocą autorskiego sterownika. Pozwoli to na wybranie dowolnego koloru i animacji oraz zdalną transmisję sygnału z headera aRGB płyty głównej komputera.

Stoisko ESL Lan Party

Jak wcześniej wspomnieliśmy, było to stoisko z wydzielonymi osobnymi wystawcami: Dream Machines, Pyspace, mBank.

Intel Extreme Masters Katowice 2023 - IEM Expo

Stoisko Dream Machines

Firma przywiozła na targi laptopy, na których można było sobie pograć w wiele gier. Mieliśmy okazję sprawdzić Dream Machines RS3080-15PL55 oraz Dream Machines RX770M-17PL26.

Dzięki matrycy OLED, kąty widzenia były szerokie, a odwzorowane kolory bardzo ładne. Laptop pozwalał na zapoznanie się z grą Hogwarts Legacy.

Klawiatury i myszki

Z akcesoriów mogliśmy przetestować klawiatury Dreamkey i DreamKey TKL z podświetleniem LED.

W kwestii myszek udało się nam sprawdzić modele DM4 Evo oraz DM6 Holey.

Dodatkowo półeczki pełne były różnego rodzaju akcesoriów: myszek, klawiatur, podkładek: DreamPad Rought Control (recenzja na naszym portalu), DreamPad L, DreamPad XL, DreamKey TKL Brown, DreamKey TKL White, DreamKey Brown, DreamKey Red, DM7 Switch Duo, DM6 Holey Duo, DM6 Holey, DM7 Switch, DM4 Evo, czapeczki, koszulki, smyczki i naklejki.

Stoisko PYspace

PYspace to gra słów – PLAY YOUR space. Firma powstała z pasji do mebli oraz przestrzeni dla graczy. Marka projektuje sprzęt na zamówienie, w tym całe przestrzenie w pokojach. W ofercie mają dostępne: biurka, szafki, krzesła, stoliki, regały, półki, kontenerki, komody, szafy ubraniowe, łóżka i wiele innych. W czasie targów mogliśmy zobaczyć kilka biurek, szafek oraz krzeseł.

Warto przeczytać: Paweł “Paffczyn” Meszyński – ESL Impact Katowice 2023 – [WYWIAD]

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułEvil Geniuses nie zagra na BLAST.tv Paris Major 2023!
Następny artykułCorsair VENGEANCE RGB DDR5 i VENGEANCE DDR5 – nowe pamięci
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.