fbpx
Strona głównaSprzętIntel Coffee Lake - premiera desktopowych procesorów 8 generacji

Intel Coffee Lake – premiera desktopowych procesorów 8 generacji

Intel prezentuje procesory desktopowe ósmej generacji – Coffee Lake. Od samego początku wzbudzały one wiele kontrowersji, ale przejdźmy do szczegółów. Nowe procesory wspierają chipsety z serii 300 oraz do 40 linii PCI-Express (z czego na procesor przypada 16 linii, a na chipset 24 linie.). Cała platforma natomiast zapewni obsługę: kontrolera USB 3.1 Gen 2, sieci bezprzewodowej Intel Wireless-AC, kart SDXC 3.0 czy złącza Thunderbolt z DisplayPort 1.4.

Intel Coffee Lake

Oto, jak wygląda cała rodzina:

Intel Coffee Lake

W przypadku podkręcania wydajność ma znaczenie. Procesory Intel Core ósmej generacji z serii „K” (z odblokowanym mnożnikiem1) można podkręcać do wyższych poziomów niż urządzenia poprzednich generacji.

Intel wprowadził w nich nowe funkcje, w tym indywidualne podkręcanie rdzeni, maksymalne przyspieszenie pamięci do 8400 MT/s, kontrolę opóźnień pamięci w czasie rzeczywistym, rozszerzoną kontrolę obniżania napięcia układu PLL, zoptymalizowane dostarczanie zasilania do obudowy oraz zaktualizowane funkcje Intel Extreme Tuning Utility i Intel Extreme Memory Profile.

Intel Coffee Lake

Nowy chipset Intel Z370 zapewnia lepsze dostarczanie mocy. Umożliwia nowym procesorom 6-rdzeniowym osiągnięcie maksymalnej wydajności. Optymalizuje też dostarczanie zasilania do obudowy na potrzeby podkręcania i przekierowywania pamięci. Czołowi dostawcy udostępnią ponad 50 nowych konstrukcji płyt głównych i systemów.

Intel Coffee Lake

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Warto przeczytać