Strona głównaPcMod.plNewsyIntel Xeon D-1571 - 16 rdzeniowy SoC o TDP 45W

Intel Xeon D-1571 – 16 rdzeniowy SoC o TDP 45W

Firma Intel planuje wprowadzić do swojej oferty nowy procesor – Intel Xeon D-1571. Będzie to układ SoC, charakteryzujący się 16 rdzeniami Broadwell, technologią HyperThreading oraz 45 Watowym TDP. Taktowanie każdego z rdzeni ma wynosić tylko 1.3 GHz, aby nie przekroczyć zakładanego wydzielania ciepła oraz poboru mocy.

Prócz tego Intel wyposażył Xeon D-1571 w dwukanałowy kontroler DDR4, który będzie w stanie obsłużyć do 128 GB pamięci ECC DDR4. Wszystkie rdzenie będą posiadały także 24 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Oficjalna cena Xeona D-1571 wynosić ma 1222 USD.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać