Strona głównaPcMod.plNewsyETD-T60 - nowy wentylator od Enermax

ETD-T60 – nowy wentylator od Enermax

Dzięki sprytnym pomysłom i technicznym nowinkom, Enermax wnosi powiew świeżości na rynek chłodzeń procesorów. I to wręcz w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż

innowacyjna konstrukcja schładzaczy pod marką Enermax w sposób znaczący poprawia przepływ powietrza i przewodzenie ciepła. Na poszczególnych blaszkach nowego schładzacza ETD-T60 Enermax zintegrował małe turbulizatory (“Vortex Generators”), które sprawiają, że strumień powietrza przepływa bliżej ciepłowodów, i zapobiegają powstawaniu cieplejszych miejsc z tyłu ciepłowodów (technologia VGF – “Vortex Generator Flow”). Przez wykorzystanie różnicy ciśnień między ciepłym powietrzem wewnątrz radiatora a zimnym na zewnątrz, Enermax poprawił dopływ świeżego powietrza. Boki radiatora są częściowo otwarte, a w ten sposób chłodniejsze powietrze może być zassane do środka (technologia VEF – Vacuum Effect Flow). Obie te technologie już zastosowano z powodzeniem w modelu side-flow ETS-T40.

ETD-T60 - nowy wentylator od Enermax 1 Wysoka wydajność i cichy wentylator z łożyskiem Twister
Kolejną unikalną cechą w ETD-T60 jest specjalne ułożenie sześciu 6mm ciepłowodów. Enermax poprowadził dwa z nich na jedną stronę radiatora i cztery pozostałe na drugą. Przez to ciepłe i zimne segmenty ciepłowodów są ułożone naprzemiennie, co pozytywnie wpływa na rozpraszanie i odprowadzanie ciepła (Crossed Heat Pipe Design). Dołączany do kompletu wentylator z innowacyjnym łożyskiem Twister oferuje odpowiednio wysoki przepływ powietrza na poziomie aż 147,30 m3/h. Seria ETD-T60 składa się z dwóch modeli – z popularnym wentylatorem T.B.Silence (ETD-T60-TB) lub z podświetlonym wentylatorem T.B.Vegas Duo (ETD-T60-VD). Ten ostatni czyni użytek z opatentowanej technologii podświetlenia LED, oferując dwa różne kolory, niebieski i czerwony, oraz aż jedenaście fantastycznych efektów świetlnych. Vortex Generator Flow, Vacuum Effect Flow, Crossed Heat Pipe Design oraz mocny wentylator z łożyskiem Twister – takie nagromadzenie technologii i funkcji gwarantuje nadzwyczajnie wysoką wydajność schładzaczy Enermax. Oporność termiczna serii ETD-T60, jeden z najważniejszych parametrów przy ocenie wydajności chłodzenia procesora, osiąga wyjątkowo niskie 0,12°C/W.

Łatwy i opatentowany system montażu
System montażowy ETD-T60 jest łatwy i wygodny, podobny do tego, którego użyto w modelu ETS-T40. Wspiera on najpopularniejsze platformy Intel® i AMD® (LGA 775/1155/1156/1366 oraz AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1). Dodatkowo Enermax stworzył przydatny mechanizm (AAP – Auto-Adjustable Pressure Design), który pozwala na automatyczne dopasowanie dociśnięcia podstawki schładzacza do procesora. Poprzez zastosowanie tulejki ze śrubą otoczoną sprężyną możliwa jest płynna regulacja siły docisku – wszystko dla zapewnienia bezpiecznego i pewnego styku między schładzaczem a procesorem.

Dostępność i ceny
Seria ETD-T60 jest dostępna od zaraz. Model ETD-T60-TB z wentylatorem T.B.Silence 12cm kosztuje 54,90 Euro z VAT*, zaś ETD-T60-VD z wentylatorem T.B.Vegas Duo 12cm kosztuje 59,90 Euro z VAT*.
*rekomendowana cena detaliczna

Szczegóły techniczne i zdjęcia produktu: www.enermax.pl/etd-t60.

Autor: Olbi

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać