ESL z potężną bazą “EMEA Production Hub”

0
64
logo esl
logo esl

Największa e-sportowa organizacja na świecie – ESL wprowadza zmiany w swojej globalnej strukturze. W wyniku dynamicznego rozwoju, spółka stworzy wielozadaniowe centra produkcyjne, obsługujące cztery regiony: EMEA, APJ, Amerykę Płn. i Płd oraz Chiny. W stolicy Śląska powstał pierwszy z nich. Jednostka jest już operacyjna i będzie sukcesywnie rozwijana.

Hub posiada 8 tys. m2, w którym zlokalizowanych jest 6 studiów wielkopowierzchniowych. W każdym z nich możliwa jest produkcja wideo z udziałem kilkuset osobowej publiczności. Największy z obiektów dysponuje powierzchnią ok. 2.5 tys. m2. Ponadto, w centrum znajduje się 12 mniejszych studiów, przeznaczonych do innych formatów, jak wywiady czy sekcje komentatorskie. Obecnie, w kompleksie zatrudnionych jest 150 osób, a liczba pracowników stale rośnie. Docelowo ma w nim być realizowanych kilkadziesiąt produkcji rocznie.

ESL z potężną bazą "EMEA Production Hub" 1
Wizualizacja EMEA Production Hub

Ośrodek produkcyjny składa się z kilku mniejszych centrów kompetencyjnych. Współtworzą go: hub graficzny, który projektuje stoiska, sceny, pakiety graficzne do produkcji telewizyjnej. Obecnie trwają prace nad pełnym wdrożeniem operacyjnym komórki odpowiedzialnej za produkcje wideo. Powstawać w niej będą, a na dobrą sprawę już powstają, materiały do wielu realizacji ESL.

Co spowodowało, że ESL wybrało właśnie Polskę jako miejsce do stworzenia Production Hub’a?

 – “Na decyzję o wyborze Polski, a w szczególności Katowic, jako lokalizacji Production Hub wpłynęło kilka czynników. Po pierwsze dysponujemy doświadczonym zespołem, po drugie bazą pomieszczeń i budynków, które umożliwiają rozwinięcie skrzydeł. Ponadto, miasto jest dobrze skomunikowane poprzez lotniska w Katowicach i Krakowie. Jest to właściwe centrum Unii Europejskiej” – wyjaśnia Krzysztof Pikiewicz, Global Chief Operations Officer w ESL.

Oficjalna strona ESL

Źródło: Materiały prasowe

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułAOC AG273QZ – 27-calowy monitor dla graczy z linii AGON
Następny artykułRealpolitiks II zapowiedziane. Premiera już na jesieni 2020 roku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments