Strona głównaSprzętChłodzenieEK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - AM5 Nickel + Plexi

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB – AM5 Nickel + Plexi

EKWB, znany producent układów chłodzenia wodnego zaprezentował nowy produkt – EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB – AM5 Nickel + Plexi. Jest to unikatowe połączenie pompy, rezerwuaru oraz bloku wodnego w jednym urządzeniu. Całość została stworzona z myślą o płytach głównych z gniazdem AM5. Sercem urządzenia jest silnik chłodzący EK-Quantum Velocity², dopasowany jedynie do konkretnego gniazda procesora. Blok wodny otrzymał zintegrowaną pompę DDC 4.2 PWM, która jest chłodzona przez metalową część, działającą jako rozpraszacz ciepła. Jest to świetne rozwiązanie dla zestawów mini-ITX i SFF, w których mamy ograniczoną przestrzeń dla dedykowanej pompy i rezerwuaru.

Obecny w zestawie blok wodny eliminuje konieczność posiadania dedykowanego zbiornika na ciecz. EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB – AM5 Nickel + Plexi zawiera rezerwuar ułatwiający proces napełniania. Zapewnia także, że smarowana wodą pompa DDC zawsze ma wystarczającą ilość płynu chłodzącego, aby nie pracować na sucho. Do napełniania służą dwa otwory o rozmiarze G1/4″, uwzględniające pionowy i poziom montaż płyty głównej. Mamy również dwa zestawy otworów wlotowych oraz wylotowych w celu wymiany płynu chłodzącego.

Pompa DDC 4.2 PWM ze zbiornikiem

EKWB zdecydowało się na tę pompę, zamiast D5 ze względu na jej kompaktową budowę. Cichy i wydajny silnik, w połączeniu z rozmiarami sprawia, że całość idealnie nadaje się do intensywnego chłodzenia, w środowiskach, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Główna różnica między DDC 4.2 PWM, a DDC 3.2 PWM to czarne okablowanie, złącze zasilania SATA zamiast MOLEX oraz 32-bitowa komunikacja.

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - AM5 Nickel + Plexi

Warto zauważyć, że górna część została wykonana z niklowanego mosiądzu. Ma to zapewnić długą żywotność oraz świetne rozpraszanie ciepła. Pompa oddaje nagromadzone ciepło przez specjalne pady termoprzewodzące. Na górze są również zamontowane dwa otwory do przyjmowania i oddawania cieczy, które wykonano z wytrzymałego czarnego acetalu. Jest to tworzywo termoplastyczne o krystalicznej strukturze, które kształtuje się podobnie do metalu. Materiał ten nie wykazuje przewodnictwa termicznego i elektrycznego. Jest stabilny chemicznie w środowisku o wartościach granicznych pH między 4 a 9. Co ciekawe, stosuje się go powszechnie w protetyce zębów.

OptiFlow Cooling Engine

Seria bloków wodnych EK-Quantum Velocity² zawiera silnik chłodzenia nowej generacji o nazwie OptiFlow. Wykorzystywana jest technika mocnego docisku i wypolerowanej powierzchni ze stykiem z IHS procesora AM5. Umożliwia to zastosowanie pomp z niskim ciśnieniem płynu chłodzącego lub z niższymi prędkościami obrotowymi dla uzyskania cichej pracy.

Montowanie EK-Quantum Velocity²

EKWB zastosowało opatentowany sposób montażu. Użyto w tym celu specjalnych śrub, które są przykręcane bezpośrednio do płytki z tyłu płyty głównej pod procesorem. Cały mechanizm jest ściśle zintegrowany z blokiem wodnym.

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - AM5 Nickel + Plexi

Podświetlenie EK-Quantum Velocity²

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB – AM5 Nickel + Plexi jest kompatybilne z systemami podświetlenia znanych producentów płyt głównych. Wtyczka od diod RGB ma oznaczenie z gwiazdką, gdzie dokładnie należy ją podpiąć.

EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB - AM5 Nickel + Plexi

Specyfikacja techniczna

  • Wymiary: 89 x 59 (bez śrub montażowych) x 113.5 mm;
  • Porty G1/4″: 6 portów, z czego dwa dedykowane do napełniania;
  • Pojemność rezerwuaru: 66 ml;
  • Długość kabla D-RGB: 50 cm;
  • Złącze 3-pinowe 5V;
  • Ilość LEDów: 14;
  • Długość 32-bitowego 4-pinowego kabla komunikacyjnego od pompy DDC: 75 cm;
  • Długość kabla SATA od zasilania pompy DDC: 50 cm.

Blok EK-Quantum Velocity² DDC 4.2 PWM D-RGB – AM5 Nickel + Plexi jest już dostępny w przedsprzedaży na oficjalnej stronie producenta w cenie 349.99 Euro. EKWB planuje rozpocząć wysyłkę pod koniec stycznia 2023 roku. Firma udziela 2-letniej gwarancji oraz zapewnia szybką i bezpłatną pomoc techniczną.

Źródło: www.ekwb.com

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać