Dwa sezony ESL Mistrzostw Polski w 2019 roku!

0
134
esl mistrzostwa polski
esl mistrzostwa polski

Firma ESL ogłosiła, że w 2019 roku odbędą się dwa sezony ESL Mistrzostw Polski, a to oznacza zdecydowanie więcej meczów, a dla zawodników walkę o ponad pół miliona złotych.

Obecnie trwają zapisy do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Najlepsi zawodnicy gry Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends zagrają o to, aby być najlepszą drużyną w Polsce, co więcej łączna pula nagród z sezonu wiosennego oraz letniego to 520.000 złotych.

Counter-Strike: Global Offensive

Już 30.03.2019 rozpoczynają się rozgrywki w CS:GO. Podczas sezonu będziemy mieli dwie tury otwartych kwalifikacji i turniej zamknięty, wezmą w nim udział drużyny zaproszone. Faza zasadnicza to osiem drużyn i każdy z zespołów zagra siedem meczów. Wszystkie mecze w fazie pucharowej będą odbywać się z udziałem publiczności, a mecze ćwierćfinałowe będą w trybie offline.

League of Legends

W League of Legends będziemy mieli 4 tury otwartych kwalifikacji oraz zamkniętą fazę eliminacyjną. Pula nagród za dwa sezony to 160.000 zł. Pierwsza tura rozpocznie się już pierwszego kwietnia. W etapie zamkniętym zobaczymy zespoły zaproszone oraz te, które zajmą najlepsze miejsca w eliminacjach. Co ciekawe, miejsce w zamkniętych eliminacjach można również dostać jeśli zespoły zajmą najwyższe miejsca w Lidze Akademickiej oraz Edu Esports League. Tylko 1 i 2 miejsce zapewni sobie miejsce w fazie zamkniętych kwalifikacji.

W głównym turnieju będziemy mieli osiem zespołów, które zostaną podzielone na dwie grupy po cztery drużyny w każdej. W fazie grupowej będzie system GSL. Później, w drabince finałowej, zespoły zostaną rozstawione, ale będzie to zależało od zajętych miejsc. 4 drużyny – najlepsze w dwóch grupach – będą w górnej części drabinki, a pozostałe w dolnej części drabinki pretendentów. Mecze odbywać się będą w systemie BO3.

Podczas finałów będą trzy mecze: finał LB, finał WB oraz wielki finał.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułVirtus.pro zagra o wyjazd na Intel Extreme Masters Sydney 2019. Debiut nowego zawodnika
Następny artykułRay-tracing trafi do wielu komercyjnych silników gier
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments