Damian “Xo” Gołembiewski: “Anonymo zagrało dobre kwalifikacje i to były ich najlepsze mecze” – wywiad FLASHPOINT Season 3

1
41
World Esports Championships 2023
Fot. Counter-Strike

Przed rozpoczynającym się turniejem kwalifikacyjnym FLASHPOINT Season 3 do PGL Major Stockholm 2021 porozmawialiśmy z Damianem “Xo” Gołembiewskim, który jest komentatorem.

Michał Urban: Przed nami najważniejszy turniej dla polskiej drużyny Anonymo Esports, która zagra w turnieju kwalifikacyjnym FLASHPOINT Season 3 do PGL Major Stockholm 2021. Patrząc na wszystkie zespoły, czy Twoim zdaniem podopieczni Adriana „IMD” Piepera mogą powalczyć o awans?

Damian “Xo” Gołembiewski:  W obecnym momencie szanse są minimalne. Gdybyś zapytał o wygranie meczu, wtedy odpowiedziałbym twierdząco, jednak to nie jest turniej ‘drugorzędny’ i wszystkie składy będą gotowe. Jest kilka drużyn, które szczególnie są głodne zwycięstw i tych bałbym się najbardziej.

Kto Twoim zdaniem jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa?

Damian “Xo” Gołembiewski: Nie odważę się na użycie słowa ‘zdecydowany’, ale oczywiście jest to Heroic. Oni ostatnio grali najlepiej i cechuje ich stabilność, której brakuje np. BIG.

Czy wśród wszystkich drużyn jest może taka, która nie jest faworytem, ale może zatriumfować?

Damian “Xo” Gołembiewski: Complexity i OG. Te składy są po zmianach i cały czas czekamy na ‘eksplozję’ formy. To może być ten moment. Flamez dobrze się wpasował, a jks potrzebował trochę czasu, ale ostatnio jego gra była przyzwoita. W przypadku Complexity bałbym się o Poizona, ze względu na spadek formy po kontuzji.

Jak ocenisz grę Anonymo Esports w kwalifikacjach do FLASHPOINT Season 3?

Damian “Xo” Gołembiewski: Gra się dobrze układała w większości aspektów- skuteczne prowadzenie i operowanie tempem ataków, stabilny Kei, sprawne reakcje na mapie i energia, którą po prostu było widać. Dodajmy do tego dobre położenie w drabince i start na ENCE, które ewidentnie nie gra tego, na co ich stać. Anonymo zagrało dobre kwalifikacje i to były ich najlepsze mecze.

W pierwszym meczu Janusz „Snax” Pogorzelski i jego koledzy zagrają przeciwko szwedzkiemu Ninjas in Pyjamas, do którego dołączył Nicolai „dev1ce” Reedtz. Jaki to będzie mecz według Ciebie?

Damian “Xo” Gołembiewski: Trudny i ryzykowny temat, ale… to będzie po prostu trudny mecz. NIP jest i musi być faworytem, a jak Device dołoży trochę swojej magii, to Polacy mogą mieć problem, żeby ugrać mapę. Odpowiadając konkretnie- to powinien być jednostronny mecz, w którym zobaczymy różnice w poziomie indywidualnym. REZ regularnie wskakuje na kolejny poziom (lubi grać online), a Plopski świetnie radzi sobie np. na Overpassie. Z nimi będzie kłopot, a warto dodać, że ostatnio Hampus gra bardzo agresywnie i to musimy mieć na uwadze.

Który mecz Twoim zdaniem będzie najciekawszy?

Damian “Xo” Gołembiewski: Jak Anonymo spadnie do dolnej drabinki, to spotka się z HYENAS (lub FPX) i to będzie kawał dobrego spotkania- sporo szaleństwa i skillowych momentów. Co do innych spotkań, to polecam oglądać wszystko z Complexity, oni ostatnio dostarczają sporo akcji. Hitem pierwszej kolejki jest też G2 vs. FaZe.

Polski zespół nie gra często z tymi topowymi zespołami. Jak myślisz, czy ich gra zmieni się, kiedy awansowali na tej zdecydowanie wyższy poziom?

Damian “Xo” Gołembiewski: Jestem pewny, że cały czas grają mecze treningowe na najlepsze drużyny, ale zawsze jest ten sam argument – przekuć luz z PCW do oficjalnego spotkania o stawkę. Anonymo potrafi to zrobić, przecież Snax to jeden z najbardziej doświadczonych graczy w Polsce. Mynio i Innocent grają od wielu lat i ewentualna presja może ich zmotywować. Nie uważam jednak, że ich gra się zmieni, bardziej prawdopodobne jest to, że po prostu trafią na falę wznoszącą i po prostu wszystko będzie im wychodziło.

Jednak patrząc na wszystkie zespoły, widać że niektóre z nich nie prezentują się tak dobrze. Od czego to może zależeć?

Damian “Xo” Gołembiewski: Granie online i problemy z tym związane. Każdy może się wyczerpać z energii/motywacji i pojawią się wątpliwości. BIG to najlepszy przykład, bo w 2020 mieli dłuższy moment kapitalnej gry, a teraz walczą z problemami. SyrsonTabsen i XANTARES grali rewelacyjnie, ale później pojawiło się zmęczenie i nie potrafili wrócić do ‘tego’ grania. Dużo namieszały też rotacje w składach- Dev1ce, FlameZ, NiKo, lub całe Vitality, które gra znacznie słabiej, niż w 2020.

Co powiesz o dołączeniu Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza do Ninjas in Pyjamas? Jak skomentujesz ten transfer?

Damian “Xo” Gołembiewski: Słuchałem wyjaśnień Dev1ce’a na temat tego transferu i wszystko ma sens. Transfer jest ściśle związany z prywatnym życiem zawodnika i czuł taką potrzebę, więc ja to po prostu akceptuję. Mam pewne wątpliwości co do obecnego składu i ich możliwości wygrywania, ale podstawa jest bardzo mocna. Liczę na to, że Plopski wróci do starej formy i wtedy NIP może zniszczyć każdego. On prawie nie popełniał błędów. Dodatkowym plusem jest to, jak elastycznym graczem jak Dev1ce i jego możliwości komunikacyjne. Oczywiście nie możemy zapominać o całej wiedzy na temat treningów, przygotowania i rutyny, którą może wprowadzić.

Jak skomentujesz transfer flameZa do OG Esports i jego gry w tym zespole?

Damian “Xo” Gołembiewski: Dla mnie jest to rewelacyjny ruch i byłem jego zwolennikiem. Nie znam niestety charakteru tego zawodnika, ale w grze daje od siebie bezpośredni impact, który bardzo wysoko cenię. Miał już kilka świetnych map w OG i to jest dobry prognostyk. Ciekawi mnie to, jak dogaduje się z ekipą na poziomie prywatnym i czy długoterminowo są w stanie się rozwijać. Na dziś to wygląda dobrze i czekam na mecz OG vs. Complexity, który może być półfinałem/finałem, choć oczywiście byłoby to zaskoczenie.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPółfinały DreamHack Masters Spring 2021, będzie ciekawie!
Następny artykułRozpoczyna się FLASHPOINT Season 3, na początek francuskie derby.
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.