Team Dignitas – od ESL One: Road to Rio do Elisa Invitational

1
62
get right
get right

Kiedy szwedzki skład, który jaki czas temu reprezentował barwy Ninjas in Pyjamas, zmienił organizację na również szwedzką, której nazwa to Team Dignitas nie było wiadome, czy zawodnicy są gotowi na takie zmiany i czy mogą mieć szansę na okazałe triumfy. Jednak jak się okazało, sukces przyszedł na turnieju Elisa Invitational, który zwyciężyli. 

Można powiedzieć, że Team Dignitas na turnieju Elisa Intiational, który odbył się internetowo zyskali dwie, ważne rzeczy: zwycięstwo w turnieju, ale także awans na BLAST Premier Spring Showdown, czyli uzyskali podwójny sukces. Jeśli chodzi o sam turniej był on zorganizowany przez Elisa Esports a brały w nim udział drużyny z państw nordyckich. Zwycięska drużyna oraz ta, która zajęła drugie miejsce, awansowała bezpośrednio na BLAST Premier Spring Showdown. 

Team Dignitas radził sobie bardzo dobrze przez cały turniej. Już na początku zanotowali świetny rezultat, pokonując 16:8 zespół Apeks, ale w drugim meczu musieli uznać wyższość rywali z Finaldii – ENCE, które pokonało Dignitas 16:11. W trzecim meczu, zwycięstwo dawało Christopherowi “GeT_RiGhTowi” Alesundowi i jego kolegą z drużyny awans do fazy play-off. 

W półfinale pokonali duńskie North 2:0, natomiast w wielkim finale Elisa Invitational pokonali duńskie Heroic 2:1. 

Jest to na pewno ważne zwycięstwo dla szwedzko-norweskiego składu, bowiem w ESL One: Road to Rio nie prezentują się tak dobrze, zajmują dopiero 7. miejsce w grupie A, mając na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo z Fnatic, 2:1 a do końca fazy grupowej zostało im do rozegrania dwa mecze. Jednak rywale są wymagający, bowiem najpierw zagrają z Astralis, natomiast w drugim meczu podejmą Complexity Gaming.

Zdecydowanie lepiej zagrali na nordyckim turnieju i zapewnili sobie awans i udział w BLAST Premier Spring Showdown.

Jednak to nie są jedyne turnieje, w których do tej pory grali w nowym składzie. Poza ESL One: Road to Rio oraz Elisa Invitational, podopieczni Robina “Fifflarena” Johanssona zajęli 10 miejsce w pierwszym sezonie FLASHPOINT, a także pokonali w wielkim finale otwartych kwalifikacji do ESL One, niemieckie Sprout, natomiast w zamkniętych kwalifikacjach do ESL One: Road to Rio zajęli dopiero 8. miejsce, które gwarantowało awans do ESL One: Road to Rio.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułGreen Hell – przetrwaj piekło w dżungli i ucieknij z niej
Następny artykułSprout przegrywa z Nordavind w LOOT.BET/CS Season 6
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj