cooler master v sfx gold 1
cooler master v sfx gold 1

Cooler Master zamierza wprowadzić do sprzedaży zasilacze SFX z serii V SFX Gold. Będą one dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Przewidziano kilka wariantów o mocy od 550 W do 850 W. Jednostki zostaną wykonane w topologii half-bridge LLC z użyciem wyłącznie japońskich kondensatorów i konwerterów DC-DC. Taki dobór podzespołów ma zapewnić wydajne, stabilne i niezawodne zasilanie przez długi czas oraz wysoką sprawność energetyczną.

Cooler Master V SFX Gold

Wszystkie modele z serii V SFX Gold uzyskały certyfikaty 80 Plus Gold. Oznaczać to będzie typową sprawność energetyczną na poziomie ponad 90%. Nie zabrakło również szeregu zabezpieczeń elektrycznych (OVP, OPP, SCP, OCP, UVP, OTP) oraz aktywnego PFC.

Cooler Master zadbał także o kulturę pracy. Zasilacze będą pracowały w trybie pół pasywnym. Oznacza to, że wentylator z łożyskiem FDB załączy się w momencie przekroczenia 15% obciążenia. Nie pozwoli to na przegrzanie się podzespołów. Producent nie wyprowadził tu także przełącznika do zmiany trybu pracy chłodzenia.

Cooler Master V SFX Gold

Zasilacze Cooler Master V SFX Gold otrzymają płaskie, w pełni modularne okablowanie. Producent chwali się zastosowaniem przewodów PCIe o średnicy 16 AWG. Mają one niższą rezystancję i wyższą wydajność prądową, a także wydzielają mniejszą ilość ciepła niż standardowe kable 18 AWG i cieńsze.  W pakiecie znajdzie się ramka pozwalająca na montaż w miejscu zwykłego zasilacza ATX.

Cooler Master V SFX Gold

Zasilacze są objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta. Jednostki mają trafić do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku. Ceny serii V SFX Gold będą się zaczynać od ok. 540 zł. Na stronie można już znaleźć odnośniki do katalogów, jednakże pojawia się błąd o nieistnieniu strony.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułKlatki na sekundę – jakie jest ich znaczenie w rozgrywkach esportowych?
Następny artykułiChill RGB Aura – efektowne i szybkie pamięci RAM od Inno3D
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj