Cooler Master ML240 Illusion

Cooler Master wprowadziło do oferty chłodzenie wodne ML240 Illusion. Cały zestaw jest koloru czarnego, zawiera chłodnicę oraz blokopompkę. Producent deklaruje działanie z procesorami do nawet 240 TDP. Oznacza to duży bufor w porównaniu do nominalnych wartości TDP flagowych procesorów Intela i AMD. Jednocześnie producent obiecuje wysoką kulturę pracy. Pompa ma generować nie więcej niż 10 dBA, a śmigła mniej niż 30, czyli poniżej odgłosów tła w ciągu dnia.

Zacznijmy od omówienia chłodnicy. Ta została wykonana z aluminium, pokrytego czarnym kolorem. Wymiary całości wynoszą: 277 x 119,6 x 27,2 mm, a samej chłodnicy aż 240 mm. Co ciekawe, zastosowano poszerzone kanały wodne w celu zwiększenia powierzchni wymiany cieplnej. Za odprowadzanie ciepła dbają dwa 120 mm wentylatory MF120 Halo, w których zastosowano adresowalne podświetlenie RGB LED z 24 niezależnymi diodami.

Blokopompka zbudowana jest z dwóch komór, do których dochodzą dwa wytrzymałe węże. Ma to pozwolić na lepszą dystrybucję płynu chłodniczego. Zamontowany w środku wentylator kręci się na specjalnych wytrzymałych łożyskach. Spód pompki jest miedziany i dokładnie wypolerowany. Pod półprzezroczystą pokrywą blokopompki schowano programowalne diody RGB LED. Sama żywotność pompy jest szacowana na ok. 70 000 godzin.

Chłodzenie wodne Cooler Master ML240 Illusion powinno być dostępne w sprzedaży w cenie około 600 złotych. Producent zapewnia 3-letnią gwarancję.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOcoolermaster.com
Poprzedni artykułG2 Esports oraz Ninjas in Pyjamas ze zwycięstwami na FLASHPOINT Season 3
Następny artykułDwa Majory od Valve w jednym roku?
Piotr Bieńkowski
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.