Complexity Gaming zwycięzcą europejskiego BLAST Premier Spring 2020 po wygranej z Teamem Vitality.

2
73
blamef
blamef

Zakończyły się europejskie finały BLAST Premier Spring 2020. Dzisiaj mogliśmy oglądać finał dolnej drabinki oraz wielki finał turnieju. Po niesamowitej walce i powrocie do spotkania, sukces udało się osiągnąć zespołowi Complexity.

Vitality 2:0 FaZe

W finałowym meczu dolnej drabinki zmierzyły się ekipy FaZe oraz Vitality. Oba zespoły w formie dobrej, lecz średnio stabilnej. Spodziewaliśmy się równego spotkania – i takie dostaliśmy. Konfrontacja zaczęła się od mapy Nuke, będącej wyborem “pszczółek”. Tam właśnie mogliśmy oglądać – początkowo – dominację ze strony Francuzów, a następnie świetny comeback ze strony międzynarodowego składu. W pewnym momencie Mathieu “ZywOo” Herbaut wraz z kolegami doprowadził do wyniku 14-9 na korzyść swojej drużyny. Potem, gdy wydawało się już, że pozostało im tylko wykończyć przeciwnika zaczęły się problemy. Zespół Nikoli “NiKo” Kovača odrobił starty i doprowadził do dogrywki. Tam jednak nie udało im się utrzymać poziomu i ulegli wynikiem 19-15. Wtedy przyszedł czas na drugą mapę i w teorii spodziewaliśmy się odpowiedzi ze strony drugiej ekipy. Tak się jednak nie stało i po bardzo wyrównanej walce Dust 2 został zwyciężony ponownie przez Francuzów, tym razem 16-14. Na specjalne wyróżnienie nie zasłużył tak naprawdę żaden z zawodników, bo każdy gracz zaprezentował się na w miarę podobnym poziomie. 

Complexity 2:1 Vitality

Przyszedł czas na finał i odpowiedź na pytanie: Czy Vitality pójdzie za ciosem i udowodni, że jeszcze coś znaczą? Ta kwestia siedziała w głowach wielu do niedawna, ponieważ Francuzi, po mimo posiadania w swoich szeregach najlepszego gracza na świecie, od dłuższego czasu byli w fatalnej formie. Tak naprawdę nie osiągnęli sukcesu od EPICENTER w grudniu 2019 roku, a w międzyczasie wymienili zawodnika. Wszystko jednak zaczęło się zmieniać parę tygodni temu i takim sposobem najpierw odnieśli sukces podczas BLAST Premier Spring Showdown, a teraz otarli się o triumf w europejskich finałach tych rozgrywek. Spotkanie zaczęło się od mapy Vertigo, która została wybrana przez Francuzów. Spodziewaliśmy się, że mają podstawy do takiego wyboru i chyba nikt się nie zawiódł. “Pszczółki” wygrały, miażdżąc swoich przeciwników wynikiem 16:2. Następny był Mirage, dużo bardziej wyrównany i w konsekwencji lepszy dla Complexity, które wygrało wynikiem 19-16. Jako decydująca mapa przypadł Nuke, na którym sprawa wyklarowała się jasno; Benjamin “blameF” Bremer wraz z kolegami zwyciężyli 16:12, tym samym zajmując pierwsze miejsce na BLAST Premier Spring 2020 Europe Finals. Awans do światowych finałów zapewnili sobie obaj finaliści. 

Zapraszam także do tekstu dotyczącego amerykańskiej części rozgrywek.

Z obu regionów drużyny walczą o miejsce w światowych finałach turnieju. Wszystkie spotkania można oglądać na kanale BLASTPremier za pośrednictwem platformy twitch.tv

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułDrużyna Piotra “izaka” Skowyrskiego zagra w fazie play-off ESEA Open!
Następny artykułWedług Michała: Complexity Gaming pokazało, że u zawodników jest forma. Pewne zwycięstwo na BLAST Premier Spring 2020

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.