Strona głównaPcMod.plArtykułyBrandon "BDOG" Rawlings - ESL Impact League Season 4

Brandon “BDOG” Rawlings – ESL Impact League Season 4

Przed rozpoczynającymi się finałami kobiecego ligi ESL Impact League Season 4, miałem okazję porozmawiać komentatorem e-sportowym Brandonem “BDog” Rawlingsem

Michał Urban: Brandon, jesteśmy po fazie grupowej w ESL Impact League Season 4. Przed nami seria finałowa. Mamy dwie grupy, w których znajdują się 4 drużyny. Co o tym sądzisz?

Brandon “BDog” Rawlings : Hej! Dziękuję bardzo za zaproszenie. Tak, ten sam format finałów ESL Impact, ale z zastrzeżeniem nowej gry z CS2 na scenie po raz pierwszy, co może prowadzić do dużej nieprzewidywalności tego, jak to się rozegra, co jest naprawdę ekscytujące! Myślę, że gra jest teraz w całkiem dobrym miejscu i mam nadzieję, że nowe zmiany mogą prowadzić do kreatywnych strategii i naprawdę nie mogę się doczekać finałów!

Która drużyna jest kandydatem do zwycięstwa?

Brandon “BDog” Rawlings: Bezpieczną opcją byłoby powiedzenie Nigma Galaxy, ponieważ są niepokonani na LAN-ie, ale chcę powiedzieć, że zostaną zdetronizowani na tym wydarzeniu i myślę, że będziemy mieli nowego Mistrza! Szczerze mówiąc, myślę, że Fluxo Demons mają naprawdę dobrą okazję na tym wydarzeniu, aby stworzyć coś wyjątkowego.

W ostatnich 3 spotkaniach wygrywały Nigma Galaxy Female, ale w ostatnim finale polski zespół Natus Vincere Javelins był bliski zwycięstwa i pokonał przeciwnika. Podobnie było w Katowicach.

Brandon “BDog” Rawlings: Natus Vincere Javelins są teraz finalistami i naprawdę pokazali swoje mocne strony i byłem pod wrażeniem tego, jak bardzo są konsekwentni. Za każdym razem, gdy rywalizują w internetowej części wydarzenia, wygrywają bezbłędnie, a teraz dodają do swojego zestawu umiejętności głębokie biegi turniejowe. Wierzę, że ponownie zajdą daleko w turnieju i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak zmierzą się z FURIA Esports Female w swojej grupie, ponieważ FURIA Esports Female ostatnio radzi sobie naprawdę dobrze.

Myślisz, że teraz inne drużyny mogą zrobić niespodziankę?

Brandon “BDog” Rawlings: Myślę, że ze względu na nieprzewidywalność CS2 i to, gdzie jesteśmy w cyklu życia gry, może być przygotowanym wiele niespodzianek. Powtarzamy to co sezon na antenie, ale poziom rywalizacji wciąż rośnie i nie ma już wyraźnego faworyta poza Nigma Galaxy. Jeśli spojrzymy na regiony NA i SA, obie te grupy ze względu na zmiany formatu oznaczały, że drużyny zdobyły więcej doświadczenia, grając przeciwko każdej drużynie w swoim regionie, a samo stworzenie grupy pojedynczej oznaczało, że mogliśmy zobaczyć, jak zacięte były walki o miejsca w finałach i byłem pod wrażeniem wielu drużyn w tym sezonie. Myślę, że każdy z tych zespołów jest na to gotowy, by wyjść ze swojej grupy i sięgnąć po trofeum.

Możesz powiedzieć coś o pierwszych meczach?

Brandon “BDog” Rawlings: Myślę, że grupy w tym sezonie są naprawdę trudne. Jest wiele znaków zapytania dotyczących stylu gry, który drużyny przyjmą i będą kontynuować nie tylko podczas finałów sezonu 4, ale ogólnie w 2024 roku. Jestem naprawdę zainteresowany oglądaniem HSG, drużyny, której nie widzimy zbyt wiele poza finałami, która gra niezwykle agresywnie i miała teraz dużo czasu na grę i naukę z Olgą oraz prawidłową integrację jej z ich systemem. Myślę, że CS2 przyniesie im wiele korzyści ze względu na przewagę peekerów i to, jak gry mogą czasami kulić się, gdy ekonomia się psuje, i będzie to prawdziwe oświadczenie, jeśli Nigma poradzi sobie z tym BO1 pokaże, że są jedną z najbardziej wszechstronnych drużyn. Zawsze wracam myślami do czasu, gdy wybrali permabana Nuke’a w zeszłym roku i grali niesamowicie. Nigma powinna wygrać, ale jestem bardzo ciekawy, co HSG wniesie do stołu.

Mecz Fluxo z FlyQuest Red będzie również bardzo dobrą okazją do oceny, na jakim etapie turnieju znajdują się obie drużyny. Wiem, że obie drużyny przygotowywały się do finałów w Walencji. FlyQuest zmieniło trenera z Munster i myślę, że jest on bardzo inteligentny i wniesie wiele oraz poprawi strukturę drużyny. Wraz z doświadczeniem Goosebreeders i Bibiahnem, który jest jednym z najlepszych riflerów na scenie Impact, spodziewam się zobaczyć rozwiniętą formę FlyQuest w Walencji.


Z drugiej strony, Fluxo Demons mają dla mnie jedną z najsilniejszych drużyn na papierze, ponieważ mają niesamowity rdzeń karabinów, które mogą wyskoczyć z uderzeniem w kluczowych momentach. Yungher na AWP jest bardzo oddanym graczem i ma mentalność mistrza. Wiem, jak ciężko pracuje, aby znaleźć małe zmiany, które wprowadzą innowacje w rundach, a jeśli Fluxo odejdzie i odkryje siebie na nowo w obecnej meta, to myślę, że przyniesie im to ogromne korzyści. Nie mogę przewidzieć wyniku tego meczu, ale byłbym zadowolony z każdego wyniku!

Ta grupa jest tak silna i szkoda, że musimy stracić jedną z 4 drużyn w grupie A niemal natychmiast, ponieważ każda z tych drużyn dotarła już do playoffów. Nawet nie wspomniałem jeszcze o pozostałych meczach pierwszej rundy!

9Pandas Fearless zawsze dobrze radzą sobie w fazach grupowych, ale mają trudny test przeciwko Furii, która otrząsnęła się po utracie Olgi na rzecz HSG i jest najlepszą drużyną w Ameryce Południowej obok Fluxo.

Biorąc pod uwagę, że Gabi, Izza i Kaah tworzą jeden z najdłuższych składów w turnieju, myślę, że ich zgranie i ostatnie sukcesy LAN-owe w kraju dadzą im dużo pewności siebie przed Walencją. 9Pandas myślę, że grają dużo ustrukturyzowanego CS-a, a ich styl gry utrudni grę Furii, ale ostatnim razem, gdy grali przeciwko sobie w Katowicach, Furia wygrała 2-0. Są to również BO1, więc myślę, że Furia to weźmie.

Naprawdę podoba mi się podróż, którą Shimmer odbyła, aby dostać się do finału. Konieczność dokonania zmiany w połowie sezonu, przelot Phoebe do NA i zajęcie ostatniego miejsca, naprawdę wyjątkowa fabuła. Mają także Empathy, która jest najwyżej ocenianym graczem ze wszystkich regionów w fazie grupowej. Bardzo dobrze radzi sobie również na LAN-ie i spodziewam się, że zagra w fantastycznego CS-a. Biorąc to pod uwagę, NAVI jest jedną z najlepszych drużyn w turnieju, która dotarła do Wielkiego Finału, a ich kolejnym celem jest próba podniesienia trofeum w Walencji. Spodziewam się, że NAVI wygra ten mecz.

Jakie zmiany w ESL Impact League Season 4, na przykład w drużynach, grze, widzisz w tym sezonie?

Brandon “BDog” Rawlings: Widzę dużo więcej struktury w drużynach i grają one w fantastycznego Counter Strike’a. Byłem naprawdę pod wrażeniem wielu drużyn i ich rozwoju od poprzedniego sezonu. Na przykład G2 OYA, mimo że nie znalazło się w finale, uważam, że grają najlepszego fundamentalnego CS-a ze wszystkich drużyn ESL Impact i zmierzają we właściwym kierunku. Chciałbym również wyróżnić drużyny, które się nie zakwalifikowały, ale zrobiły na mnie wrażenie: BIG EQUIPA, NIP, EG Gold i Mocreias! Myślę, że to, co widzimy teraz na scenie, to większa ekspozycja na konkurencję, doświadczenie LAN i organizacje inwestujące w scenę kobiecą, zespoły otrzymują wiele zasobów, takich jak trenerzy, analitycy, które przyczyniają się do poprawy poziomu. Rywalizacja podnosi poprzeczkę z każdym sezonem i jestem pod wrażeniem. Podziwiam również adaptację do CS2 każdej drużyny w ESL Impact. Zmiana nastąpiła w połowie sezonu z ograniczonym czasem na przygotowania, a drużyny pracują tak ciężko i jest to widoczne w ich podejściu do gry.

Kto jest faworytem do zwycięstwa w grupie?

Brandon “BDog” Rawlings: Dobra, w tym przypadku pójdę za głosem serca.
Grupa A – Nigma Galaxy, Fluxo Demons
Grupa B – NAVI Javelins, FURIA Esports Female

Co możesz powiedzieć o drużynach z Brazylii, FURIA Female i Fluxo Demons?

Brandon “BDog” Rawlings: FURIA powróciła na szczyt grupy SA po przegranej w sezonie 3, podpisując kontrakt z AnnaEx z Black Dragons. Są niezwykle agresywni i uwielbiają walczyć, co przyniesie im wiele korzyści w CS2. Widziałem tweeta GobB i całkowicie zgadzam się, że stan CS2 w tej chwili zdecydowanie idzie w parze ze stylem gry w Ameryce Południowej i myślę, że zobaczymy południowoamerykańskie drużyny radzące sobie naprawdę dobrze na tym wydarzeniu. Byłem pod niesamowitym wrażeniem spójności Izzy przez cały rok i jeśli Kaah może pokazać poprzednią formę, jaką pokazała w poprzednich sezonach, ta drużyna zdecydowanie powinna być na twoim radarze!

Fluxo Demons są na równi z FURIĄ i sami powiedzieliby, że dzielą czołowe miejsce w Ameryce Południowej. Poppins jest jedną z tych, które warto obserwować w przyszłości, a najstraszniejsze w niej jest to, że gra w niepełnym wymiarze godzin, jednocześnie kończąc swoją edukację. Goddess rozmawiała ze mną i powiedziała, że Poppins jest niesamowicie pracowita i robi wszystko, czego oczekuje od niej zespół, a nawet więcej. Wiem, że wiele osób mówi o Yungher i nani i zasłużenie, ponieważ są niesamowitymi graczami, ale w tym turnieju szczególnie zwróciłbym uwagę na Julih, ponieważ odkąd CS2 został wydany, a gracze dokonali zmiany, moim zdaniem jest ona najbardziej ulepszonym graczem na scenie ESL Impact.

Wiemy, że scena południowoamerykańska musiała zmagać się z graniem zarówno w CS2, jak i CSGO przez pewien czas po premierze gry, a fakt, że byli w stanie zrównoważyć oba te elementy, mieć ograniczony trening w CS2 i nadal błyszczeć, jest niesamowity, a teraz w pełni koncentrują się na CS2, myślę, że wyrządzą wiele szkód podczas finałów sezonu 4.

FlyQuest Red?

Brandon “BDog” Rawlings: FlyQuest Red stracił 1 mapę w całym sezonie. 1 mapę! Myślę, że są naprawdę dobrą drużyną i awansowali do playoffów, zanim przegrali z NAVI Javelins w sezonie 3. Fakt, że Kaoday radzi sobie wyjątkowo dobrze z AWP, jest dla mnie ważnym czynnikiem, ponieważ myślę, że jeśli zapewni drużynie spójne wyniki, mogą zajść daleko. Myślę, że upadkiem FlyQuest w ostatnich sezonach było przygotowanie przeciwko europejskim drużynom w turniejach, ale z bootcampem przed wydarzeniem myślę, że mogą sobie dobrze poradzić. Naprawdę trudno jest przewidzieć sukces drużyn, ponieważ myślę, że wszystkie są naprawdę silne i nie wiem, czego się spodziewać po CS2! Myślę, że mają naprawdę trudną grupę, ale jeśli dotrą do playoffów, nie zdziwiłbym się, gdyby dotarli do wielkiego finału. Tak cienkie są marginesy i myślę, że to świadczy o drużynach biorących udział w tym wydarzeniu.

Co sądzisz o Natus Vincere Javelins?

Brandon “BDog” Rawlings: Mówiłem już trochę o NAVI wcześniej, ale w związku z tym i aby dodać trochę więcej szczegółów, oczekuję, że NAVI będzie miało mentalność, że wygrywają zawody i że są najlepszą drużyną w turnieju. Myślę, że to może się wydarzyć i mogą wygrać w Walencji, ale każdy gracz musi występować. Zawsze byłem pod wrażeniem Angelki i myślę, że jeśli będzie miała dobry turniej, to uwolni prawdziwy potencjał Javelins.

Jest jakaś drużyna, którą lubisz oglądać?

Brandon “BDog” Rawlings: Mam ten fragment w transmisji, w którym zawsze typuję Ninjas In Pymajas Impact do zwycięstwa jeśli grają, więc myślę, że jeśli chodzi o faworytów, musiałbym powiedzieć NIP i BIG EQUIPA, są to moje ulubione drużyny do oglądania, ale pod koniec dnia po prostu kocham Counter Strike. Wiem, że to trochę na wyrost, ale naprawdę uwielbiam obserwować rozwój tych historii i każde wydarzenie, które widzimy i być częścią kolejnego rozdziału ESL Impact, ale myślę, że jest to turniej, na który jestem najbardziej podekscytowany, ponieważ jest tak wiele rzeczy, o których nie wiemy i uwielbiam to.

Jaki był rok 2023 dla Ciebie jako komentatora?

Brandon “BDog” Rawlings: Rok 2023 był moim pierwszym rokiem kalendarzowym w roli pełnoetatowego komentatora i było niesamowicie. To przywilej i zaszczyt móc nazywać to moją pracą. W tym roku miałem okazję uczestniczyć w wielu różnych transmisjach i podróżować do wielu różnych miejsc. Nie miałbym takiej szansy w mojej poprzedniej pracy, więc jestem niesamowicie wdzięczny. W tym roku byłem zaangażowany w 3 różne turnieje ESL Impact i 5 turniejów na scenie kobiecej, co było świetne. Byłam również zaangażowana w komentowanie IEM Rio, które było moim pierwszym wydarzeniem S Tier i myślę, że ja i Lucy wykonałyśmy naprawdę dobrą robotę podczas tej transmisji. Obsługiwałem także Wielki Finał Mistrzostw Świata Thunderpick, który wygrał FaZe. To był dla mnie naprawdę wyjątkowy moment. Ten rok dał mi prawdziwe poczucie spełnienia i optymizmu co do tego, co przyniesie przyszłość, a wchodząc w 2024 rok jestem niesamowicie zmotywowany do ciągłego doskonalenia się, aby pewnego dnia zostać uznanym za jednego z najlepszych komentatorów Counter Strike’a.

Myślisz, że w 2024 roku będziemy mieli więcej drużyn w ESL Impact, gdzie organizacje będą tworzyć drużyny?

Brandon “BDog” Rawlings: Wsparcie organizacyjne, które zespoły w ramach ESL Impact otrzymały w ciągu ostatniego roku, było niesamowicie zasłużone i fantastyczne i naprawdę mam nadzieję, że będzie kontynuowane w 2024 roku. Jest tak wiele utalentowanych drużyn, które zasługują na możliwości rozwoju i wzmocnienia w ramach organizacji i mam nadzieję, że będzie więcej organizacji, które zainwestują w scenę. Mam również nadzieję, że będzie przygotowanych więcej turniejów dla kobiet, ponieważ to zwiększy poziom rywalizacji.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Urban
Michał Urban
Dziennikarz esportowy, zajmujący się tematyką Counter-Strike: Global Offensive.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać