Strona głównaPcMod.plNewsyBluetooth 4.1 z masowym przesyłem danych oraz automatycznym nawiązywaniem połączeń

Bluetooth 4.1 z masowym przesyłem danych oraz automatycznym nawiązywaniem połączeń

Bluetooth Special Interest Group (SIG) ogłosiła udostępnienie specyfikacji Bluetooth 4.1, technologii bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi. Dodano lepszą współprace pomiędzy falami LTE i urządzeniami Bluetooth, aby wyeliminować zakłócenia. Poprawiono połączenia, jak przedziały czasowe ponownego nawiązywania połączenia stały się bardziej podatne na modyfikacje, co pozwala pobliskim urządzeniom na ponowne automatyczne podłączanie się.

Dodano wsparcie dla masowego przesyłania danych, co pozwala pobierać dane z kilku urządzeń o wiele efektywniej. Przygotowano także cały kod pod przyszłą obsługę połączeń opartych na IP, pomiędzy urządzeniami, coś jak połączenia routera do wielu sieci WiFi. Nowa specyfikacja dodaje także standaryzację w tworzeniu dedykowanych kanałów, które mogą być użyte do połączeń IPv6 w Core Specification.

Źródło: bluetooth.com
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać