fbpx
Strona głównaSprzętUdostępniono specyfikację Bluetooth 5 - 4 x większy zasięg

Udostępniono specyfikację Bluetooth 5 – 4 x większy zasięg

Bluetooth Special Interest Group udostępniła specyfikację BBluetooth 5. Nowy interfejs posiada czterokrotnie większy zasięg, dwukrotnie wyższą przepustowość oraz ośmiokrotnie większą pojemność przesyłanych wiadomości. Podczas prac skupiono się głównie na urządzenia Internetu Rzeczy, które zdobywają rynek w niebywałym tempie. W ich przypadku nowa specyfikacja ma się stać wręcz niezbędna.

Co warto zaznaczyć, Bluetooth 5 ma posiadać o wiele bardziej stabilne połączenia. Szczególnie ma się to tyczyć innych bezprzewodowych sieci, znajdujących się pobliżu, np. WiFi, czy LTE. Pierwszych urządzeń z nowym interfejsem powinniśmy się spodziewać w przeciągu 2 do 6 miesięcy.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać