asus phoenix geforce gtx 1650 oc 3
asus phoenix geforce gtx 1650 oc 3

Firma ASUS wprowadziła do oferty kartę graficzną ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 OC. Rdzeń wyposażony jest w 896 jednostek CUDA, 32 jednostki renderujące oraz 56 jednostek teksturujących. Producent usunął całkowicie jednostki RT (obliczenia ray tracingu), jednostki Tensor (sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się) i wsparcie dla DLSS. Karta ma dwa tryby działania, w których dobierane są różne taktowania rdzenia.

Oto one:

  • OC Mode – GPU Boost Clock: 1710 MHz, GPU Base Clock: 1485 MHz
  • Gaming Mode (Domyślny) – GPU Boost Clock: 1680 MHz, GPU Base Clock: 1485 MHz

Karta wyposażona jest w 4 GB pamięci GDDR5 na 128 bitowej szynie danych. Efektywne taktowanie pamięci GDDR5 wynosi 8000 MHz. Daje to przepustowość na poziomie 128 GB/s i wydajność około 3 GFLOPSów.

Wymiary karty wynoszą 190 x 110 x 38 mm. Pozwoli to na umieszczenie jej w obudowie typu Cougar QBX. Zamontowany jest dwuslotowy system chłodzenia z dużym wentylatorem. Znajdziemy tutaj takie złącza: HDMI 2.0, DisplayPort oraz DVI-D.

Do zarządzania kartą ASUS Phoenix GeForce GTX 1650 OC firma udostępnia narzędzie ASUS GPU Tweak II. Prócz tego otrzymuje takie oprogramowanie, jak: XSplit Gamecaster, wtfast oraz Quantum Cloud.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

ŹRÓDŁOasus.com
Poprzedni artykułASUS Phoenix GeForce GTX 1660 – karta graficzna mini-ITX
Następny artykułTechPowerUp GPU-Z 2.20.0 z poprawionymi błędami
Michał Olber
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.