monitor
monitor

Acer wprowadzi do sprzedaży nowe monitory z serii Predator: Predator XB3, Predator XB273U NV, Predator XB253Q GW, Predator XB323U GX, Predator X34 GS. Urządzenia otrzymały certyfikat Eyesafe, który pomaga zapobiegać zmęczeniu oczu i zapewnia większy komfort oglądania.

Predator X34 GS z obsługą G-Sync

Monitor zapewnia szerokie pole widzenia dla użytkownika. Wyposażo go w 34-calowy zakrzywiony ekran IPS o rozdzielczości 3440×1440 pikseli. Matryca ma odświeżanie na poziomie 180 Hz (w trybie OC), niezwykle niski czas reakcji (0,5 ms GtG) oraz technologię NVIDIA G-Sync. Monitor charakteryzuje się też certyfikatem VESA DisplayHDR 400 oraz 98% pokryciem przestrzeni DCI-P3 zapewniając ostry i żywy obraz.

Predator X34 GS

Podstawa zapewnia możliwość regulacji jej nachylenia, obrotu i wysokości. Dwa zintegrowane 7-watowe głośniki eliminują potrzebę stosowania zewnętrznych głośników.

Predator XB323U GX z 99% pokryciem palety barw Adobe RGB

Monitor wyposażono w 32-calowy panel IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Czas reakcji matrycy wynosi zaledwie 0,5 ms (GtG), przy odświeżaniu na poziomie 270 Hz (w trybie OC. Pokrycie palety barw Adobe RGB wynosi aż 99%. Certyfikat VESA DisplayHDR 600 wskazuje, że XB323U GX obsługuje 8-bitowe przetwarzanie sygnału i ma strefy wygaszania.

Predator XB323U GX

Monitor pozwala użytkownikom na możliwość regulacji nachylenia, wysokości i obrotu.

Predator XB253Q GW zapewnia płynną rozgrywkę

Ten monitor charakteryzuje się 24,5-calowym panelem IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, kompatybilnym z technologią NVIDIA G-Sync. Płynność rozgrywki jest zapewniania przez aż 280 Hz odświeżanie (w trybie OC) i bardzo krótki czas reakcji wynoszący zaledwie 0,5 ms (GtG).

Predator XB253Q GW

Monitor oferuje też podświetlenie RGB LightSense z dziewięcioma różnymi efektami specjalnymi, które można zsynchronizować z rytmem muzyki, gier i nie tylko. Mamy też ergonomiczną podstawę umożliwiającą regulację jego nachylenia, wysokości i obrotu.

Predator XB273U NV z dbałością o oczy

Monitor należy do serii XB3 VisionCare i został zaprojektowany, aby zapewnić graczom jak najbardziej komfortowe wrażenia z gry. Wyposażono go w 27-calowy ekran Agile-Splendor IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. Nie zabrakło szerokich kątów widzenia, krótkiego 1 ms czasu reakcji oraz częstotliwości odświeżania do 170 Hz po podkręceniu. Monitor ma także 95% pokrycie przestrzeni DCI-P3 i błąd Delta E<1.

Certyfikat VESA DisplayHDR 400, XB273U NV zapewnia prawdziwą 8-bitową głębię kolorów i dynamicznie dostosowuje jasność do wyświetlanej sceny. Z technologii znajdziemy RGB LightSense, która pozwala na synchronizację koloru podświetlenia monitora z muzyką, innymi materiałami wideo. Możliwa jest też bezprzewodowa synchronizacja barw i rytmu oświetlenia z innymi monitorami w celu spotęgowania efektów wizualnych.

Predator XB273U NV

Ergonomiczna podstawa z kolei pomaga użytkownikom znaleźć właściwy kąt, umożliwiając im. regulację nachylenia, wysokości i obrotu monitora. Co ciekawe, model ten uzyskał certyfikat Eyesafe, świadczący o odfiltrowaniu niebieskiego światła przy jednoczesnym zachowaniu wyraźnej i żywej jakości kolorów.

Dodatkowo, Acer VisionCare 4.0 zawiera szereg technologii – LightSense, AdaptiveLight, ColorSense i ProxiSense – które mierzą światło otoczenia, a następnie automatycznie dostosowują jasność monitora i temperaturę barwową do warunków zewnętrznych, pomagając zmniejszyć zmęczenie oczu.

Predator XB3 dla profesjonalistów

Nowe monitory z tej seriii obejmują modele o rozdzielczości FHD lub QHD. Charakteryzują się wysoką częstotliwością odświeżania oraz certyfikatami VESA DisplayHDR. Każdy z nowych monitorów został zaprojektowany pod inne kryteria. Jeśli użytkownikowi zależy na najlepszej ochronie wzroku to powinien zwrócić się w stronę XB273U NV z certyfikacją Eyesafe. Jeśli kryterium wyboru jest jak największa płynność obrazu to najlepszym wyborem jest XB253Q GW z 280 Hz odświeżaniem (w trybie OC) i czasem reakcji wynoszącym 0,5 ms (GtG). Z kolei dla osób szukających monitora z 99% pokryciem palety barw Adobe RGB idealnym wyborem będzie XB323U GX.

Cena i dostępność

  • Predator XB273U NV będzie dostępny w Europie w styczniu już od 549 EUR
  • Predator XB253Q GW będzie dostępny w Europie w styczniu już od 449 EUR
  • Predator XB323U GX będzie dostępny w Europie w grudniu już od 999 EUR
  • Predator X34 GS będzie dostępny w Europie w grudniu już od 1099 EUR
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poprzedni artykułPrzed nami drugi dzień grupy C na BLAST Premier Fall Series 2020, G2 Esports kontra Astralis
Następny artykułPoznaliśmy grupy Intel Extreme Masters Beijing-Haidian 2020
Miłośnik technologii najnowszych ale i tych starych . Uzależniony od wszystkiego co związane z komputerami oraz grafiką komputerową . Wolne chwile spędza nad fotografia i tworzy strony internetowe.