fbpx
Strona głównaSprzętPrawdopodobne nazewnictwo i specyfikacja kart AMD Radeon RX Vega

Prawdopodobne nazewnictwo i specyfikacja kart AMD Radeon RX Vega

Serwis VideoCardz.com dotarł do niepotwierdzonych informacji o nazewnictwie kart Radeon RX Vega. Prawdopodobnie w dniu premiery ukażą się aż trzy modele: AMD Radeon RX VEGA XTX, AMD Radeon RX VEGA XT oraz AMD Radeon RX VEGA XL. Najmocniejsza edycja będzie pobierała najwięcej mocy, przez co producent zdecydował się zamontować zintegrowane chłodzenie wodne. Pozostała dwa warianty wyposażone zostaną w chłodzenia powietrzne.

Procesory Strumieniowe Pamięć VRAM Pobór mocy płyty PCB Pobór mocy ASIC Chłodzenie
RX VEGA XTX 4096 8GB HBM2 375W 300W AIO Cooler
RX VEGA XT 4096 8GB HBM2 285W 220W Air Cooler
RX VEGA XL 3584 ?GB HBM2 285W 220W Air Cooler, AIB exclusive

premiera nowych kart odbędzie się w czasie trwania targów SIGGRAPH w dniach 30 lipca – 3 sierpnia. Przypuszczalna wielkość największego rdzenia będzie wynosiła 484 mm2. Będzie on wykonany w 14 nm procesie FinFET.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać