fbpx
Strona głównaSprzętAMD FreeSync Premium i FreeSync Premium Pro - ewolucja standardu

AMD FreeSync Premium i FreeSync Premium Pro – ewolucja standardu

Firma AMD zaprezentowała także nowy podział dla ekranów zgodnych z technologią AMD FreeSync: FreeSync, FreeSync Premium oraz FreeSync Premium Pro. Pozwoli to na łatwiejsze identyfikowanie ekranów, zgodnych z pewnym standardami. Tym samym skończy się swoje rodzaju samowolka producentów, a konsumenci będą dokładnie wiedzieli, co kupują.

AMD FreeSync - nowe oznaczenia

Podstawowa wersja FreeSync ma eliminować tzw. efekt rwania obrazu, inaczej tearing. Prócz tego ma to zapewnić niskie opóźnienia w wyświetlaniu obrazu.

FreeSync Premium będzie przyznawany monitorom, które mają dodatkowo rozdzielczość 1080p, częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz obsługę technologi LFC (poprawia płynność gier, które renderują mniejszą liczbę klatek).

FreeSync Premium Pro prócz tego, co dwie poprzednie, ma zapewniać certyfikat HDR oraz niskie opóźnienia, zarówno w SDR, jak i HDR.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać