fbpx
Strona głównaSprzętAMD będzie świętowało 5 lat architektury Zen

AMD będzie świętowało 5 lat architektury Zen

W następnym roku AMD będzie świętowało 5 lat architektury Zen. Przypomnijmy, że zadebiutowała ona 2 marca 2017 roku i zrobiła ogromną zmianę na rynku procesorów. Przez ten czas AMD ustanawiało nowe standardy w branży. Z tej okazji firma przygotowała wywiad z dyrektorami AMD – Johnem Taylorem i Robertem Hallockiem.

Oto najważniejsze spośród zapowiedzi firmy AMD ujawnione dzisiaj: 

  • Firma AMD jest zaangażowana w dalszy rozwój architektury. Ma to zapewnić wydajność oraz efektywność energetyczną, zarówno procesu produkcji, jak i budowy oraz możliwości połączeń (I/O)
  • Technologia 3D V-cache, która średnio oferuje 15-procentowy wzrost wydajności w grach, powinna się pojawić w procesorach AMD Ryzen dla platformy AM4 w pierwszej połowie 2022 roku.
  • Platforma AM5 jest na dobrej drodze, aby w 2022 roku zapewnić: obsługę pamięci DDR5, magistrali PCI Express 5, najnowszych standardów I/O i kompatybilność z systemami chłodzenia zgodnymi z AM4.
  • AMD pracuje nad akceleratorami stałej funkcjonalności, jak wyciszanie hałasu i algorytmy uczenia maszynowego dla telekonferencji.
  • AMD pracuje też nad nowymi stanami energetycznymi i wieloma profilami zarządzania zasilaniem w firmware, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną notebooków.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

Warto przeczytać