fbpx
Strona głównaSlider - gryW grze AI People stworzysz własną historię i postacie oparte o AI

W grze AI People stworzysz własną historię i postacie oparte o AI

GoodAI i Marek Rosa przedstawiają grę AI People, nad którą obecnie pracują. Tytułu wykorzystuje LLM (Large Language Model) do tworzenia interaktywnych postaci NPC, które czują, myślą i reagują na zachowania gracza oraz środowiska. Każda rozgrywka jest generowana losowo przez algorytm sztucznej inteligencji.

W przeciwieństwie do klasycznej sztucznej inteligencji w grach żadna akcja ani historia w AI People nie jest oskryptowana. Postacie niezależne same decydują, co chcą robić. Mogą komunikować się z graczem lub używać obiektów na mapie. Fabuła jest generowana na bieżąco, więc jest bardzo elastyczna i reaguje na działania gracza i rzeczy, które dzieją się w świecie gry. Działa to poprzez połączenie LLM (GPT-4, Llama3…) i wewnętrznego systemu AI-Director ze studia AI People.

Opracowanie wszystkich tych systemów było możliwe tylko dzięki doświadczeniu GoodAI i jej założyciela Marka Rosy, twórcy Space Engineers. Gra zostanie wydana we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku na PC na Steam.

Gra otrzymała dwa tryby:

  • Oficjalne misje, które będą miały samodzielny postęp.
  • Tworzenie własnego scenariusza: ten tryb umożliwi edytowanie fabuły oraz osobowości postaci. AI Director potrafi stworzyć historię, opartą o podane instrukcje. Na ekranie wyświetlona będzie nieskończona liczba możliwych doświadczeń. Dostępna będzie opcja podzielenia się danym scenariuszem z innymi na platformie Steam Workshop.

Twórcy chcą dodać w przyszłości edytor poziomów, aby gracze mogli tworzyć własne mapy i historie. Wykorzystanie tak zaawansowanych technologii będzie wymagało wykupienia specjalnych tokenów do grania, aby gra mogła podłączyć się do chmury LLM.

Jakie cechy ma nowa gra:

  • Unikalne zachowanie NPC: każda postać otrzyma własną osobowość i długoterminową pamięć. Aktywnie wchodzą w interakcje z otoczeniem, innymi postaciami niezależnymi i graczem, umiejętnie wykorzystując narzędzia i wyznaczając osobiste cele.
  • Dynamiczna rozgrywka: Nie ma ustalonej fabuły. Wybory i emocje postaci niezależnych tworzą nowe historie. Dostosowują się one do graczy, otoczenia i innych postaci niezależnych oraz nawiązują skomplikowane relacje.
  • Dwa tryby gry: Poznaj świat jako postać lub stwórz własną za pomocą zintegrowanego edytora, kształtując życie postaci niezależnych i tworząc nieograniczone narracje.
  • Niekończąca się powtarzalność: Napędzana przez sztuczną inteligencję i informacje od użytkownika, każda sesja gry jest świeżą, oryginalną, stale ewoluującą podróżą narracyjną.
  • Technologia: Nasza sztuczna inteligencja NPC jest zasilana przez duże modele językowe (LLM) i pamięć długoterminową (LTM).
  • AI Director: Nasz AI Director generuje powstające narracje z atrakcyjnymi i intrygującymi fabułami.
Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać