fbpx
Strona głównaSprzętADATA HD650 i HD710 Pro - nowe wersje odpornych dysków HDD

ADATA HD650 i HD710 Pro – nowe wersje odpornych dysków HDD

ADATA zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży odświeżonych dysków przenośnych – HD650 i HD710 Pro. Oba dyski otrzymały technologię G-Shock. Pozwala ona na zatrzymanie pracy dysku, jeżeli zostaną wykryte wstrząsy lub uderzenia. Praca zostanie wznowiona, jeżeli zostaną wykryte poprawne warunki. Oba modele wykorzystują do transmisji danych złącze USB 3.1.

ADATA HD650 oferuje pojemność aż 4 TB. Jest to dwa razy więcej, niż w poprzednim modelu. Obudowa dysku składa się z trzech warstw: silikonu, plastiku oraz specjalnego bufora, pochłaniającego wstrząsy. Dzięki temu dysk jest w stanie przetrwać upadek z wysokości nawet 1,5 m. Dodatkowo zachowuje szczelność przy zanurzeniu do głębokości 2 m, na czas do 60 minut.

ADATA HD710 Pro natomiast będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych oraz pojemnościowych. Modele posiadające obudowy w kolorze czerwonym, żółtym oraz niebieskim będą miały pojemność 1 TB oraz 2 TB. Dysk w czarnym kolorze otrzyma natomiast 3 TB lub 4 TB pojemności.

Obudowa również składa się z trzech warstw, a port USB posiada nową osłonę, którą można zamknąć jednym ruchem palca. Wokół dysku poprowadzono specjalny rowek, służący do przechowywanie przewodu. Do tego całość spełnia wymogi normy IP68 oraz wojskowego certyfikatu MIL-STD-810G 516.6

Ceny poszczególnych modeli oraz data pojawienia się w sprzedaży nie są jeszcze znane.

Co sądzisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Michał Olber
Michał Olberhttp://olber.pl/
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalu PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 10 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Warto przeczytać